Через стрес мозок безпосередньо відключає певні функції кишечника

Uncategorized

Нові дослідження ірландських учених показують, як стрес безпосередньо впливає на імунну систему, знижуючи її захисні функції через порушення роботи кишечника.

Зв’язок між мозком і кишечником, відома як “вісь мозок-кишечник”, вже давно є об’єктом наукових досліджень. Ця взаємодія відіграє важливу роль у розвитку багатьох захворювань, включаючи нейродегенеративні розлади і хронічні запальні захворювання кишечника. Останні дослідження, опубліковані в журналі *Nature*, зосередилися на вивченні того, як стрес впливає на функціонування залоз Бруннера в стінках тонкого кишечника, що в результаті веде до зниження імунного захисту організму.

Залози Бруннера, розташовані в стінках тонкого кишечника, містять велику кількість нейронів і відіграють ключову роль у підтримці здорової мікрофлори кишечника. Зокрема, вони сприяють збереженню рівня бактерій *Lactobacillus*, які необхідні для підтримання бар’єрних функцій кишечника. У ході дослідження було встановлено, що видалення цих залоз призводить до значного зниження кількості *Lactobacillus*, що викликає розвиток синдрому “дірявого” кишечника. Це явище характеризується проникненням молекул з кишечника в кров, що активує імунну систему і призводить до запалення.

Умови постійного стресу у мишей спричиняли подібні зміни: рівень *Lactobacillus* знижувався, а запальні процеси в кишечнику посилювалися. Автор дослідження Іван де Араужо припускає, що стрес “відключає” функцію залоз Бруннера, тим самим порушуючи роботу кишечника і послаблюючи імунний захист організму.

Наступним кроком учених є перевірка цих результатів на людях. Якщо гіпотеза підтвердиться, новий сигнальний шлях можна буде використовувати для розробки ефективних методів лікування захворювань, пов’язаних зі стресом, включаючи різні запальні процеси та порушення імунної системи.

#Через #стрес #мозок #безпосередньо #відключає #певні #функції #кишечника

Source link

Оцініть статтю