Українці в середньому витрачають близько половини свого доходу на продукти, одяг, здоров’я та інші товари. Це дозволяє розрахувати приблизний кешбек на людину в межах державної програми. Однак через відсутність подібного досвіду прогнози можуть бути не зовсім точними
Нагадаємо, з 2 вересня українці щомісячно зможуть отримувати до 10% (або до 3000 грн) компенсації за купівлю будь-яких вітчизняних товарів: від молока до дивану. Єдине виключення — підакцизні товари (алкоголь, тютюн, паливо тощо). Він надаватиметься в разі купівлі та оплати платіжною карткою (зарплатною, пенсійною, кредитною і т.д.).
В середньому кожна людина зможе щомісячно отримувати близько 500 грн за програмою «Національний кешбек», повідомили представники Міністерства економіки.
Це прогнозовані показники вже на етапі, коли велика кількість виробників повноцінно братиме участь у проєкті. Тобто в перші місяці роботи програми суми будуть значно меншими.
Отже, враховуючи кешбек в розмірі 10% від придбаних товарів, Міністерство економіки очікує, що в середньому учасники програми щомісяця витрачатимуть на українські товари приблизно 5 тис. грн.
Читайте також: Великі українські ритейлери долучаться до програми нацкешбеку
Відомство з посиланням на дані Deloitte зазначає, що українці в середньому витрачають близько 52% свого доходу на харчові продукти, одяг, побутову техніку, товари для дому та охорону здоров’я. На базі цієї інформації й були зроблені попередні розрахунки.
Також Мінекономіки прогнозує, що кількість учасників програми нацкешбеку поступово зростатиме і під час піка у 2025 році до неї долучаться вже близько 10 млн українців. Наступного року на нацкешбек планується витратити 6 млрд грн з держбюджету.
«Досвіду реалізації такого проєкту в Україні немає — ні в держави, ні в торговельних мереж, ні у виробників. Тому прогнози не будуть точними», — уточнили в міністерстві.
Водночас представники влади впевнені, що витрати держави на нацкешбек цього року не перевищать заплановані 3 млрд грн.
Нагадаємо, українські виробники вже мають можливість доєднатися до «Національного кешбеку». Зробити це можна через портал Дія.
Водночас у Верховній Раді виступили проти програми. Там кажуть, що ведення національного кешбеку, тобто повернення частини коштів за покупку українських товарів, не сприяє економічному зростанню та не знаходить підтримки серед підприємців.
Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:
Хто з фінкомпаній отримав штраф від НБУ та втратив ліцензію від початку 2024 — аналітика
UPC запускає першу в Україні платформу Open Banking
Fintech Farm Дмитра Дубілета оголосила про партнерство з Visa
За матеріалами Фокус
Prompt
#Скільки #грошей #зможуть #отримувати #українці #від #нацкешбеку #Мінекономіки
Source link