Учені з’ясували, що морські півні можуть відчувати смак морського дна за допомогою видозмінених плавників, які функціонують як «ноги».
Морські півні (Triglovidae) відомі своїми незвичайними плавниками, які схожі на ноги та використовуються для ходіння по морському дну. Нове дослідження показало, що ці плавники не лише допомагають рибам пересуватися, а й дозволяють їм «пробувати» пісок на смак. За допомогою чутливих папіл, розташованих на плавниках, риби здатні визначати наявність їжі на дні моря.
У серії експериментів, проведених Гарвардським університетом і Стенфордом, морських півнів було поміщено в акваріум із закопаними мідіями та капсулами з морською водою. Риби успішно знаходили мідій за допомогою своїх «ніг». У повторних тестах із капсулами, заповненими екстрактом мідій, риби знову виявляли правильні об’єкти, підтверджуючи, що їхні плавники здатні відчувати смак.
Дослідження показали, що морські півні можуть відчувати смак їжі в радіусі до 10 сантиметрів. Генетичний аналіз виявив білок tbx3a, який відповідає за розвиток кінцівок у хребетних і, зокрема, формування чутливих папіл у морських півнів, що забезпечує їхню унікальну здатність «дегустувати» дно морського простору.
#Ця #риба #відчуває #смак #морського #дна #за #допомогою #ніг
Source link