Надалі досліжуватимуть їх історію.
Хмельничанин Олексій Кордзіховський передав у фонди обласного краєзнавчого музею дев’ять загадкових монет ручної роботи. Усі вони – з потаємними механізмами. На реверсі зображений орел з розправленими крилами та лавровим вінком в ногах. На аверсі ж – унікальний малюнок. Про це йдеться в сюжеті ТРК «Місто».
Чаша Грааль, Пори року, Золото інків, Скриня Пандори…Кожній з монет, зауважує хмельничанин, самостійно давав назву. Дісталися вони йому від знайомої, а тій подарував ювелір.
За словами Олексія Кордзіховського, історія походження та виготовлення цих грошових знаків, а також їхня цінність йому невідомі. Тож вирішив передати до музею. Вони стали першими монетами із механізмом у нумізматичній колекції закладу.
«Нашим науковцям відомо, що в кінці XIX- початку XX століття в Російській імперії, а наша територія входила до її складу, були майстри, які виготовляли на спеціальне замовлення такі монети. Поки що Олексій нам їх тільки передає. Тож будемо намагатися знайти хоч якісь відомості про оригінали. Тощо від чогось то воно пішло. І саме такі мотиви… Можливо, щось нове, а можливо, щось має прив’язку до тих часів – кінця XIX століття – а можливо ще має і глибше коріння», – каже головна зберігачка Хмельницького обласного краєзнавчого музею Марина Горанська.
Детальніше у відео:
Підписатися на канал “Є” в Youtube
Читайте також: Книга хмельницької письменниці Ольги Саліпи номінована на літературну премію Дитяча Книга року ВВС-2024