Обов’язкова купівля облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП) всіма працездатними українцями може стимулювати залучення внутрішніх заощаджень на потреби армії
Таку думку висловив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, народний депутат Данило Гетманцев у Telegram.
За його словами, наразі в Україні є потенціал для подальшого нарощування обсягу розміщень ОВДП як серед банків, так і серед бізнесу та населення. Середньозважена дохідність гривневих ОВДП, випущених у жовтні, дорівнювала 15,6%, що випереджає прогнозну девальвацію та інфляцію.
«Водночас, досвід деяких країн, які проходили через великі війни, свідчить, що одних ринкових стимулів для мобілізації внутрішніх заощаджень на потреби сил безпеки і оборони може бути недостатньо», — зазначає Гетманцев.
Читайте також: NovaPay змінив ставки по облігаціях: скільки отримають інвестори
Він навів у приклад Ізраїль, де через постійні збройні конфлікти запровадили низку обов’язкових накопичувальних схем, в тому числі для фінансування безпекових витрат, що постійно зростають. Одним з таких інструментів була довгострокова обов’язкова військова позика (defense loan), яка проіснувала 5 років та розміщувалась на таких умовах:
- на купівлю військових облігацій в обов’язковому порядку йшло 7% від оподаткованого доходу робітника, самозайнятого, доходу підприємства;
- ставка дохідності — 5%, дохід за облігаціями не оподатковувався;
- тіло позики додатково індексувалось на індекс вартості життя;
- перші позики мали бути погашені протягом 16 років, 12 рівними місячними платежами. Відсотки сплачувались рівними траншами кожні 3 роки.
Вас може зацікавити: У Дії зʼявилися дві нові військові облігації
Гетманцев допустив, що подібна система може бути запроваджена і в Україні виключно на період воєнного стану та для фінансування армії, однак назвав це питанням «глибокої політичної, суспільної і професійної дискусії».
«Так само, вважаю, що на стороні державних банків маємо перейти до певного формату обов’язкової купівлі військових облігацій на основі індивідуальних планів, які мають розробити Мінфін та НБУ», — додає нардеп.
Він вважає потенційне запровадження обов’язкової купівлі ОВДП населенням шляхом для стимулювання залучення внутрішніх заощаджень на потреби сил безпеки і оборони з боку банків, бізнесу та населення.
Нагадаємо, ПриватБанк значно спростив процес інвестування в цінні папери для своїх клієнтів. Тепер купувати облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) можна онлайн через вебверсію Приват24, починаючи з 1 000 грн. Крім того, банк дозволяє не лише купувати, але й продавати ОВДП в режимі онлайн.
Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:
Novus випустив перші корпоративні облігації
НБУ розширив перелік бенчмарк-ОВДП
НКЦПФР розробила новий документ щодо емісії корпоративних облігацій
Prompt
#Гетманцев #пропонує #ввести #Україні #обовязкову #купівлю #населенням #ОВДП
Source link