«Простори турботи про ветеранів» – це спеціальні кабінети, де військовослужбовці, які проходять лікування та реабілітацію, можуть отримати необхідні їм послуги: соціальні, юридичні, психологічні та інші. Ініціативу створення просторів запропонувало Міністерство у справах ветеранів, а реалізовано її спільно з Міністерством охорони здоров’я, фондом «Повернись живим» та товариством «Укрнафта».
Відкриття “Простору турботи про ветеранів” стало ключовою подією під час візиту на Хмельниччину міністерки у справах ветеранів України Наталії Калмикової та її заступника Руслана Приходька.
До роботи в кабінетах будуть залучені фахівці з ветеранської політики, соціальні працівники, юристи, психологи, спеціалісти з працевлаштування, капелани та представники громадських організацій. Відкриття таких просторів стало важливим кроком у розвитку системи підтримки ветеранів на державному рівні.
Роботу простору турботи у Хмельницькій міській лікарні координуватиме комунальний заклад «Ветеранський простір» Хмельницької міської ради. Кейс-менеджеркою простору наразі є Оксана Вітошинська – волонтерка, яка з 2022 року опікується пораненими військовослужбовцями та регулярно їх відвідує.
За словами кейс-менеджерки, одним із найпоширеніших запитів військовослужбовців є юридичні консультації:
Часто у спілкуванні з військовослужбовцями, які перебувають на лікуванні та реабілітації, звучали запити, що потребували якісних юридичних консультацій. На жаль, не кожен юрист має змогу систематично відвідувати лікарні, хоча волонтери знаходили можливість залучати таких спеціалістів. Тож, окремий кабінет, простір, де юрист зможе консультувати пацієнтів медзакладу, є вкрай важливим.
Крім того, військові у медичних закладах часто потребують живого спілкування. Психологічна підтримка також актуальна, проте не завжди є умови для приватної розмови з фахівцем у палаті.
Психологи різних організацій готові надавати свої послуги для поранених військовослужбовців. Але коли у палаті знаходиться декілька осіб і вийти немає можливості, не кожен готовий чесно відкритися психологу. Саме простори турботи можуть стати тими місцями, де військовослужбовець зможе тет-а-тет поспілкуватися з психологом.
Раніше підтримка поранених у медзакладах здійснювалася переважно волонтерськими зусиллями. Тепер у межах роботи простору турботи фахівці та громадські організації зможуть надавати послуги військовим на системній основі.
Цей проєкт демонструє ефективну співпрацю державних органів, місцевої влади, громадських організацій та меценатів у створенні середовища турботи про ветеранів.
Наразі у Хмельницькому вже відкрито два простори турботи про ветеранів, а загалом в Україні заплановано створити 100 таких просторів.
Автор: Наталя Кошай
Всі новини на одному каналі в Google News Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook