В Єгипті знайшли череп стародавнього хижака

Uncategorized

Відкриття нового виду гієнодонтів, бастетодона, проливає світло на еволюцію одних із найстрашніших хижих ссавців, що панували на Землі 30 мільйонів років тому.

Ілюстрація того, як, ймовірно, з’явився бастетодон. Ahmad Morsi

Цей вид був знайдений в Єгипті, в Фаюмській западині, під час розкопок, проведених палеонтологами з Університету Мансура та Американського університету в Каїрі. Завдяки знахідці майже повного черепа бастетодона стало можливим більш детальне вивчення гієнодонтів, великої групи вимерлих хижих ссавців. Цей хижак, розміром із леопарда, володів потужними щелепами і зубами, схожими на зуби гієни, що дозволяло йому полювати на таких тварин, як ранні гіпопотами та слони.

Ідентифікація нового виду дозволяє краще зрозуміти різноманіття і еволюцію гієнодонтів. Завдяки йому палеонтологи змогли переоцінити попередні знахідки, зокрема вид гієнодонтів, розміром із лева, виявлений понад 120 років тому. Ці тварини були одними з найбільших хижаків свого часу, а їх еволюція відображає зміни клімату від глобального потепління еоцену до похолодання олігоцену.

Назва Bastetodon походить від імені єгипетської богині Бастет, яка уособлювала захист і здоров’я, і від грецького слова odon, що означає “зуб”, через великі ікла цих хижаків. Цей вид відноситься до групи гієнодонтів, які з’явилися наприкінці ери динозаврів і не пережили наступні зміни клімату, що призвели до їх вимирання. Розкопки в Фаюмі продовжують давати нові унікальні дані про еволюцію ссавців і їх адаптацію до кліматичних змін.

Дослідження виявлених скам’янілостей допомагають з’ясувати, як змінювались екосистеми Африки в період драматичних кліматичних коливань, і як ці зміни вплинули на розвиток тварин, включаючи гієнодонтів та інших великих хижаків.

#Єгипті #знайшли #череп #стародавнього #хижака

Source link

Оцініть статтю