Заборона на вилов риби на зимувальних ямах діє на території Хмельницької області в період з 1 листопада і до початку нерестового періоду. Порушення цієї заборони тягне за собою адміністративну відповідальність відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Аби зберегти водні біоресурси та забезпечити стале рибальство, у Державній екологічній інспекції у Хмельницькій області нагадали про важливість дотримання заборони на вилов риби на зимувальних ямах.
За порушення заборони передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 51 до 170 грн. За лов водних біоресурсів із застосуванням заборонених знарядь лову визначений штраф у розмірі від 340 грн до 680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника, та незаконно добутих біоресурсів.
Також, відповідно до ст. 249 Кримінального кодексу України у випадку незаконного зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду настає кримінальна відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу від 17000 до 85000 грн або обмеження волі строком до трьох років.
Крім того, за незаконний вилов риби передбачене відшкодування завданої шкоди рибному господарству України. Так, один екземпляр незаконно виловленої рибини коштуватиме:
- сом європейський – 5117 грн,
- сазан – 3706 грн,
- товстолоб білий, строкатий – 3638 грн,
- судак звичайний – 3587 грн,
- білий амур – 3638 грн,
- щука – 3468 грн,
- окунь звичайний – 3162 грн,
- білизна звичайна (жерех) і лящ – 1649 грн,
- линь і головень європейський – 1598 грн,
- карась сріблястий, чехоня, синець звичайний і рибець звичайний – 1581 грн,
- рак – 3332 грн тощо.
Контроль за дотриманням заборони на вилов риби в зимувальних ямах здійснюють за допомогою рейдів Державна екологічна інспекція разом з правоохоронними органами.
Автор: Тетяна Новак
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook