Археологи з’ясували, що Велика китайська стіна старша на 300 років

Uncategorized

Нові археологічні відкриття у провінції Шаньдун змінюють уявлення про початок будівництва Великої Китайської стіни, відсуваючи його дату на 300 років назад.

by @billalgrapxshape22

Дослідження, проведені з травня по грудень 2024 року, охопили 1100 квадратних метрів у районі Чанцин міста Цзінань. Використовуючи оптично-стимульовану люмінесценцію (OSL) та вуглецеве датування, вчені встановили, що стіна складалася з трьох будівельних етапів. Найдавніші укріплення, завширшки 10 метрів, могли бути зведені ще за часів династії Чжоу (1046-256 рр. до н.е.), а пізніші конструкції, збудовані за династії Ци (475-221 рр. до н.е.), досягали 30 метрів у ширину.

Археологи також знайшли залишки поселень, що існували ще до початку будівництва стіни. Серед відкриттів – фундаменти житлових будинків, укріплення, траншеї та дороги, що свідчить про стратегічне значення регіону. У 1,5 км від стіни було виявлено залишки давнього міста Пін’їн, яке згадується в історичних текстах.

За словами Чжана Су, керівника проекту, стіна не лише виконувала оборонну функцію, але й контролювала ключові транспортні шляхи. «Її планування відображає військову стратегію держави Ци у відповідь на зовнішні загрози», – зазначив він. Це відкриття визнано одним із найважливіших для дослідження ранньої історії Великої Китайської стіни.

#Археологи #зясували #що #Велика #китайська #стіна #старша #на #років

Source link

Оцініть статтю