9 квітня у Брюсселі (Бельгія), під час засідання Ради асоціації між Україною та ЄС, відбулося урочисте підписання Угоди про участь України в європейській Космічній програмі

Україна братиме участь у космічній програмі ЄС Фото: freepik.com
Документ передбачає приєднання нашої країни до компонента Copernicus, а також до підкомпонентів «Події космічної погоди» і «Навколоземні об’єкти» в межах компонента «Космічна ситуаційна обізнаність», йдеться в пресрелізі на сайті Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України.
Від України Угоду підписав Представник при Європейському Союзі та Європейському Співтоваристві з атомної енергії Всеволод Ченцов. Від Європейського Союзу — Єврокомісар з питань оборони та космосу Андріус Кубіліус.
Угода визначає умови та принципи участі України в окремих компонентах Космічної програми Європейського Союзу відповідно до Регламенту (ЄС) 2021/696.
Цікаве по темі: ЄС може відмовитися від Visa та Mastercard
У межах співпраці передбачається співпраця за:
- компонентом Copernicus (спостереження за Землею на основі супутникового та наземного сегментів);
- підкомпонентом SWE (вивчення космічної погоди та її впливу на Землю);
- підкомпонентом NEO (відстеження космічних тіл та об’єктів, що можуть становити загрозу для Землі).
Участь України в Програмі відкриває нові можливості для тіснішої співпраці з ЄС у сфері космосу. Це дозволить Україні розвивати сучасні технології спостереження Землі з космосу, відстеження об’єктів на орбіті та ефективніше використовувати ці дані для вирішення практичних завдань.
Йдеться, зокрема, про застосування таких технологій у сільському господарстві, реагуванні на надзвичайні ситуації, боротьбі зі змінами клімату, захисті критичної інфраструктури, розвитку транспорту, енергетики, зв’язку, безпеки й оборони. Такий крок також сприятиме зміцненню космічного потенціалу України та посиленню її ролі на міжнародній арені.
Нагадаємо, що Україна та ЄС підписали меморандум про співпрацю в сфері кібербезпеки. Співпраця спрямована на розвиток механізмів оперативного реагування на кіберінциденти та посилення захисту критично важливих об’єктів. Також сторони узгодили спільні заходи з моніторингу, аналізу та запобігання кіберзагрозам, що сприятиме посиленню кіберстійкості як України, так і Європейського Союзу в умовах зростаючих кіберризиків.
Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:
Українські електронні підписи визнаватимуть у ЄС
Де у ЄС найвища погодинна зарплата — рейтинг Eurostat
Де у ЄС найнижчі та найвищі мінімальні зарплати — рейтинг
Write a story about a group of friends who go on a hiking trip and discover an abandoned cabin in the woods.
#Україна #братиме #участь #космічній #програмі #ЄС
Source link