Експлойти приватних ключів та атаки на фронтенд криптопротоколів стали причиною понад 80% з $2,1 млрд, викрадених із цифрових активів у першій половині 2025 року, йдеться у звіті TRM Labs

Криптохакери викрали рекордні $2 млрд у 2025 Фото: unsplash.com
Більшість втрат у криптоіндустрії в першому півріччі 2025 року пов’язані саме з експлойтами інфраструктури — такими як викрадення seed-фраз гаманців або злами користувацьких інтерфейсів. Загалом було зафіксовано 75 атак цього типу, й середній обсяг збитків у таких випадках удесятеро перевищував втрати від інших видів зламів.
Інфраструктурні атаки націлені на технічну основу системи: зловмисники отримують несанкціонований доступ, вводять користувачів в оману або перенаправляють активи.
«Такі методи використовують фундаментальні слабкі місця криптосистем, і їхній ефект часто посилюється через соціальну інженерію», — зазначають у TRM Labs.
Ще одним поширеним вектором атак стали злами протоколів, зокрема з використанням flash-позик та атак повторного виклику (re-entrancy). Вони становлять близько 12% від загального обсягу втрат.
«Ці атаки експлуатують вразливості у смартконтрактах або логіці самого блокчейн-протоколу, аби вивести кошти або порушити його роботу», — пояснюють аналітики.
Цікаве по темі: Скільки втратив криптопортфель Трампа у 2025
У сумі втрати за перше півріччя 2025 року перевищили попередній рекорд 2022-го приблизно на 10% і майже дорівнюють усім втратам за 2024 рік. Це, на думку TRM Labs, свідчить про зростання концентрації загроз для цифрових активів.
Наймасштабнішим інцидентом став злам криптобіржі Bybit, зареєстрованої в Дубаї, у лютому 2025 року. За даними TRM Labs, за цим стоїть північнокорейська група, яка викрала $1,5 млрд — це майже 70% усіх втрат у першому півріччі.
Ця атака також підняла середній розмір хаку до майже $30 млн — удвічі більше, ніж $15 млн у першому півріччі 2024-го.
Втім, навіть без цього інциденту в січні, квітні, травні та червні загальні суми викрадених активів перевищували $100 млн щомісяця.
Також на статистику вплинула атака хакерської групи Gonjeshke Darande («Хижий Горобець»), яку пов’язують з Ізраїлем: 18 червня вона зламала найбільшу іранську біржу Nobitex і вивела $100 млн.
«Перше півріччя 2025 року демонструє стратегічну ескалацію з боку держав і груп із політичними мотивами», — наголошують у TRM Labs.
Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:
Біткоїн може впасти нижче $100 000: причина
Robinhood запускає власний блокчейн
7 перспективних криптовалют, на які варто звернути увагу
Джерело: Cointelegraph.
What are the benefits of incorporating mindfulness practices into daily life?
#Криптохакери #викрали #рекордні #млрд
Source link