Новий пульсар виявився відносно молодим і розкиданим.
Використовуючи Australian Square Kilometer Array Pathfinder (ASKAP), астрономи виявили новий пульсар та назвали його PSR J1032-5804. Подробиці про знахідку опубліковано сервер попереднього друку arXiv.
Пульсари — це нейтронні зорі, що обертаються, з інтенсивним магнітним полем та випромінюють пучок електромагнітного випромінювання. Зазвичай їх ідентифікують як короткі сплески радіовипромінювання; однак деякі з них спостерігають за допомогою оптичних, рентгенівських та гамма-телескопів. Деякі радіопульсари відрізняються тимчасовим та просторовим розсіюванням. Їх важко виявити за більшості астрономічних досліджень.
Тепер команда астрономів з Університету Кертіна в Австралії виявила розсіяний пульсар PSR J1032-5804. Об’єкт ідентифікували в рамках огляду ASKAP Variables and Slow Transients (VAST) під час пошуку поляризованих джерел циркулярно. Наступні спостереження за допомогою 64-метрового радіотелескопа Паркса та ширококутного масиву Мерчісона (MWA) підтвердили його пульсарну природу.
Нещодавно виявлений пульсар молодий, його характерний вік становить 34600 років. Об’єкт відрізняється довгим часовим діапазоном розсіювання на частоті 1 ГГц — близько 3,84 секунди, що робить його третім розсіяним пульсаром, відомим на сьогодні. Це пояснює, чому PSR J1032-5804 не вдалося виявити під час попередніх досліджень пульсарів.
Згідно з дослідженням, період PSR J1032-5804 становить 78,7 мс.
Спостереження ASKAP показують, що в локальному середовищі PSR J1032?5804 може бути пульсарна туманність (PWN) і залишок наднової (SNR). Однак, для підтвердження цього потрібні подальші дослідження.
Підбиваючи підсумки, автори статті зазначили, що відкриття PSR J1032-5804 є перспективним у контексті майбутніх відкриттів сильно розсіяних пульсарів.
#Астрономи #знайшли #молодий #дуже #розсіяний #пульсар
Source link