Захоплююче відкриття, представлене на 244-й конференції Американського астрономічного товариства (AAS), дозволило астрономам ідентифікувати нову субкарликову зорю з низькою масою в околицях Сонця, яка потенційно є найближчою гіпершвидкісною зіркою, здатною покинути Чумацький Шлях. Відкриття було зроблено за сприяння проекту Backyard Worlds: Planet 9 і детально описано на сайті Каліфорнійського університету в Сан-Дієго.
Ініціатива “Backyard Worlds: Planet 9“, що фінансується NASA, зосереджена на пошуку субзоряних об’єктів і зірок малої маси поблизу Сонячної системи, в тому числі невловимої Дев’ятої планети, яка, як вважають, існує на околицях Сонячної системи. Порівнюючи інфрачервоні зображення з космічного телескопа WISE, проект виявляє об’єкти зі значним рухом відносно інших зірок, позначаючи їх для подальшого вивчення.
Команда під керівництвом Адама Бургассера з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго відкрила субкарликову зорю CWISE J124909+362116.0. Ця зоря була спочатку ідентифікована на зображеннях WISE за 2010-2021 роки учасниками проекту Backyard Worlds: Planet 9, а також виявлена на зображеннях оптичного огляду неба SDSS і PanSTARRS з 2001 по 2015 роки. Подальші спектроскопічні спостереження були проведені за допомогою наземного телескопа близького інфрачервоного діапазону Keck.
CWISE J124909+362116.0, що має вигляд слабкого червонуватого об’єкта, знаходиться на відстані 407 світлових років від Сонця. Її спектральний аналіз виявив сліди натрію, калію, гідриду заліза, чадного газу та водяної пари, що відповідає профілю субкарлика L-типу з ефективною температурою 1760 Кельвіна і бідним на метали складом. Маса зорі становить приблизно вісім відсотків маси Сонця, а металічність – п’ять відсотків від сонячної.
Однак найбільш цікавою особливістю зорі є її галактична швидкість. Рухаючись зі швидкістю 456 кілометрів на секунду (0,1 відсотка від швидкості світла), CWISE J124909+362116.0 має достатню швидкість, щоб потенційно покинути Чумацький Шлях. Ця швидкість робить її найближчою до Землі надшвидкісною зіркою, що різко контрастує з орбітальною швидкістю Сонця навколо центру Чумацького Шляху, яка становить близько 220 кілометрів на секунду.
Кілька теорій припускають, як зоря могла досягти такої швидкості. Вона могла потрапити до Чумацького Шляху зі злиття карликових галактик, бути частиною подвійної системи з білим карликом, який згодом вибухнув як наднова типу Ia, або пережити динамічну взаємодію в кулястому скупченні, що включає подвійну чорну діру.
Відкриття CWISE J124909+362116.0 підкреслює значний внесок громадських науковців у проект Backyard Worlds: Planet 9. Аналізуючи дані WISE та інших досліджень неба, ці волонтери відіграють вирішальну роль у поглибленні нашого розуміння космосу. Виявлення цього надшвидкісного субкарлика не лише дає уявлення про зоряну динаміку, але й ілюструє різноманітне походження та подорожі зірок у нашій галактиці та за її межами.
Стаття Астрономи відшукали найближчу до Землі гіпершвидкісну зірку з’явилася спочатку на Цікавості.
#Астрономи #відшукали #найближчу #до #Землі #гіпершвидкісну #зірку
Source link