Аналіз поту з відбитка пальця визначає медикаменти в крові з точністю 98%

Uncategorized

Вчені Університету Суррея пропонували перспективний метод виявлення антибіотиків при лікуванні туберкульозу. Дослідники визначили наявність медикаментів у кровотоці пацієнта за аналізом поту, зібраного з відбитків пальців. Точність майже не поступалася традиційному аналізу крові – 96% для самих антибіотиків і 77% для метаболітів. У методу багато переваг: він неінвазивний, не потребує спеціальних умов для збору, транспортування або зберігання зразків, а також може допомогти знизити навантаження на систему охорони здоров’я.

by @Iftikhar Alam

У 2022 році від туберкульозу в усьому світі померло 1,3 млн осіб. Лікарсько-чутливий туберкульоз піддається лікуванню. Але приблизно 50% пацієнтів не дотримуються повністю запропонованого їм тривалого курсу антибіотиків. У таких випадках моніторинг лікування пацієнта стає критично важливим. Будь-яке відхилення від призначеної схеми лікування знижує його ефективність і може призвести до розвитку лікарсько-стійкого туберкульозу.

Вчені з Університету Суррея хотіли визначити оптимальний час для аналізу на наявність препаратів у кровотоці пацієнта, а також оцінити фактичну кількість прийнятих ліків. Рішення досліджувати піт з відбитків пальців виникло завдяки їхній роботі в галузі криміналістики. Команда хотіла вивчити, яку інформацію можна отримати, аналізуючи хімічний склад відбитків пальців, залишених на місці злочину.

Відбиток пальця – зручний зразок для клінічного тестування, оскільки аналіз відбувається абсолютно безболісно і неінвазивно, без шкоди для пацієнта. Під час пандемії COVID-19 команда вчених зіткнулася з труднощами під час збору зразків крові та слини у пацієнтів у лікарнях. Однак збір зразків поту, навпаки, виявився зовсім нескладним завданням. Цей досвід ліг в основу їхнього останнього дослідження, присвяченого лікуванню туберкульозу.

Дослідники зібрали зразки у десяти пацієнтів із туберкульозом в Університетському медичному центрі Гронінгена (UMCG) в Нідерландах. Пацієнти мили руки, надягали нітрилову рукавичку, щоб викликати потовиділення, а потім притискали кінчики пальців до паперового квадрата.

Учені виявили антибіотики та їхні метаболіти (продукти розпаду ліків в організмі) у зразках поту з високою точністю: 96% для самих антибіотиків і 77% для метаболітів. При цьому їм вдалося визначити наявність препарату протягом 1-4 годин після прийому, тоді як метаболіти найкраще виявлялися через шість годин. Таким чином, оптимальним часом для аналізу поту є проміжок між 1 і 6 годинами після прийому ліків.

Відбір проб крові вимагає особливих запобіжних заходів, оскільки вона може передавати хвороби. При зборі поту, транспортуванні або зберіганні зразків ніяких особливих умов не потрібно. Це нововведення може полегшити навантаження на систему охорони здоров’я, заощадивши час медичного персоналу, і запропонувати пацієнтам більш комфортний спосіб контролю за лікуванням. Метод також може використовуватися для перевірки людей на вживання заборонених речовин.

#Аналіз #поту #відбитка #пальця #визначає #медикаменти #крові #точністю

Source link

Оцініть статтю