Доісторичну «фабрику» кам’яних знарядь знайшли в Кенії

Uncategorized

Археологи виявили “виробничу лінію” кам’яного віку, на якій використовувалися передові технології того часу для виготовлення стандартизованих знарядь, повідомляє China Morning South Post.

Китайські та кенійські археологи виявили в Кенії “виробничу лінію” знарядь кам’яного віку. Стандартизована леваллуазька технологія давала змогу організувати “масове виробництво” для створення загострених знарядь і кам’яних відщепів.

Минулого року дослідники з Інституту культурних реліквій та археології провінції Хенань і Національного музею Кенії виявили на озері Богорія у Великій рифтовій долині в Кенії 750 кам’яних знарядь разом із різними скам’янілостями тварин. Нові розкопки в місці знахідок відкрили дві “виробничі” ділянки площею 87 м.кв.

Знайдені знаряддя праці виготовляли переважно з використанням леваллуазської технології. Це особлива техніка обробки та заточування кам’яних знарядь, що вперше з’явилася від 300 000 до 250 000 років тому. Технологія давала змогу краще контролювати розмір і форму готового кам’яного відщепа, який можна було використовувати як скребок або ніж.

Кенія відома деякими з найбільш ранніх людських скам’янілостей і найдавніших кам’яних знарядь. Дослідники зазначають, що нові відкриття не тільки розширюють уявлення про технології середнього палеоліту, а й також дають важливу інформацію про походження і поширення леваллуазської технології.

#Доісторичну #фабрику #камяних #знарядь #знайшли #Кенії

Source link

Оцініть статтю