Доплата до пенсії 4500 грн: хто отримає

Лайфхаки

Деякі українці зможуть отримати доплати до пенсії — 4,5 тис. грн. Фактично, це ще одна середня пенсія

Доплата до пенсії 4500 грн: хто отримає

Доплата до пенсії 4500 грн: хто отримає Фото: freepik.com

Чинним українським законодавством (закон No3113 від 29 травня 2023 року) гарантовані доплати людям, які за радянських часів зазнавали переслідувань та репресій з боку влади, зокрема, були позбавлені волі за політичні та релігійні переконання, а також відправлені до психіатричних лікарень.

На початку цього року розмір таких доплат становила 4,2 тис. грн. Однак після індексації в березні розмір доплат збільшився до 4534,32 грн.

Також деякі інші громадяни, які здійснили важливий внесок в Україну, можуть отримати щомісячну доплату (від 23% до 40% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб).

Право на отримання подібних доплат українці отримали з 1 липня 2023 року.

Цікаве по темі: Наскільки скоротиться населення України до 2050 — Мінсоцполітики

Раніше ми писали, що з початку повномасштабної війни в Україні скасували багато надбавок до пенсій через брак коштів в держбюджеті. Залишилась лише традиційна індексація в березні, яка і відбулась з початку місяця.

Внаслідок цього перегляду, пенсіонери з мінімальними пенсіями отримали збільшення на 100 грн, тоді як власники вищих пенсій змогли скористатися максимальною надбавкою в 1500 грн. В середньому підвищення становило 400 грн.

Додаткові виплати нарахують українцям, які виходять на пенсію у 60 років з необхідним стажем: 30 років для жінок та 35 — для чоловіків. Такі пенсіонери отримають додатково по 520 грн.

Також з 1 квітня в Україні зростає розмір мінімальної зарплати до 8000 грн. Це дозволить деяким пенсіонерам отримати надбавки.

Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:

Які зміни з 1 квітня чекати українцям щодо податків та зарплат

Названі зарплати військовим у квітні: чого чекати

Скільки зароблятимуть власники Telegram-каналів на рекламі — програма

За даними tehnofan.com.ua.


Prompt
#Доплата #до #пенсії #грн #хто #отримає

Source link

Коментувати за допомогою Facebook
Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар