Дослідження показало, що Близький Схід колись був саваною

Uncategorized

Дослідження кліматичної історії Аравії виявило, що 400 років тому рівень опадів у регіоні був у п’ять разів вищим, що підкреслює необхідність адаптації до можливих змін у майбутньому.

Соляні басейни – одне з найекстремальніших середовищ на Землі, але, незважаючи на високу солоність, екзотичну хімію і повну відсутність кисню, ці басейни кишать життям і пропонують унікальні записи про структуру опадів на Землі. Фото: OceanXplorer

Результати дослідження, проведеного Школою морських, атмосферних наук та наук про Землю імені Розенштіля при Університеті Маямі, свідчать, що за останні 2 000 років клімат Аравії був значно вологішим. Регіон нагадував савану, заселену великими хижаками, а не сучасну пустелю. Дослідження, опубліковане у Science Advances, вказує на різкі кліматичні коливання, що є критично важливими для прогнозування майбутніх змін.

«Ці висновки підкреслюють необхідність підвищення кліматичної стійкості та готовності до стихійних лих у зв’язку з активною урбанізацією регіону», – наголосив Сем Перкіс, професор і завідувач кафедри морських наук Школи Розенштіля. Використовуючи дистанційно керований апарат (ROV), дослідники витягли зразки осадових порід із соляного басейну в Акабській затоці. Хімічний склад цих осадів забезпечив детальний запис про динаміку опадів у пізньому голоцені.

Аналіз даних підтвердив, що 200 років тому кількість опадів в регіоні була вдвічі вищою за сучасну, що свідчить про циклічність кліматичних змін. «Клімат у цьому регіоні може різко змінюватися, тому припущення про його стабільність у майбутньому є помилковим», – зазначила Емі Клемент, професор кафедри атмосферних наук Університету Маямі. Раптові повені та тривалі посухи підкреслюють важливість розуміння гідрокліматичних тенденцій.

Значення цього дослідження особливо актуальне з огляду на катастрофічну повінь в Аравії взимку 2024 року. Вчені наголошують на необхідності розширення кліматичних досліджень та підготовки до можливих екстремальних змін. «Завдяки сучасним технологіям OceanXplorer ми можемо глибше зрозуміти взаємозв’язки між океаном і кліматом, допомагаючи регіонам, що перебувають у зоні ризику», – зазначила Метті Родріге, директорка наукової програми OceanX.

#Дослідження #показало #що #Близький #Схід #колись #був #саваною

Source link

Оцініть статтю