комбінація кліматичних заходів ефективніша за кількість

Uncategorized

Дослідження показує, що успіх у боротьбі зі зміною клімату залежить не від кількості заходів, а від їх поєднання.

by @Kalinsky

Аналізуючи 1500 кліматичних стратегій, реалізованих у 41 країні з використанням штучного інтелекту (ШІ), німецькі вчені дійшли висновку, що лише 63 заходи з цієї вибірки забезпечили значне скорочення викидів вуглекислого газу, у середньому на 19%. Ключовим фактором виявилася комбінація політик, що посилюють одна одну. Наприклад, у Великій Британії відмова від вугільних електростанцій мала значний вплив завдяки запровадженню мінімальної ціни на вуглець, а в Норвегії заборона автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння була успішною за рахунок паралельних стимулів для електромобілів.

У дослідженні використовували базу даних, що охоплює період з 1998 по 2022 рік і включає найбільших емітентів парникових газів: Китай, США та Індію. Заходи були класифіковані за 48 категоріями, включаючи податкові політики, реформи субсидій та інші регулюючі ініціативи. За допомогою ШІ вчені провели статистичний аналіз зниження викидів у таких секторах, як будівництво, електроенергетика, промисловість і транспорт, що дало змогу встановити, які саме заходи були найбільш результативними.

Особливо важливим стало те, що більшість успішних стратегій використовували комбінації різних заходів, які діяли одночасно. Наприклад, податкові інструменти, такі як податки на енергію, виявилися ефективними для скорочення викидів в електроенергетиці в країнах з високими доходами, тоді як у державах з низьким і середнім рівнем доходу їх вплив був менш вираженим. У будівельному секторі поєднання поступової відмови від викидів з регуляторними заборонами дало змогу знизити викиди майже вдвічі порівняно з використанням цих заходів окремо.

Податки виявилися єдиною стратегією, яка демонструвала ефективність в усіх секторах навіть як самостійний захід. Водночас, дослідження показало, що більшість заходів, впроваджених країнами, не дали суттєвих результатів, що свідчить про необхідність перегляду та підсилення кліматичних стратегій.

За оцінками ООН, якщо не будуть вжиті ефективніші заходи, до 2030 року річні викиди парникових газів перевищуватимуть необхідний рівень для обмеження глобального потепління до 2 °C на 15 гігатонн CO? еквівалента.

#комбінація #кліматичних #заходів #ефективніша #за #кількість

Source link

Оцініть статтю