Кому належить Instagram

Лайфхаки

У цьому матеріалі ми розповімо, кому належить Instagram і як він пов’язаний з Meta (NASDAQ: META), його материнською компанією

Кому належить Instagram

Кому належить Instagram Фото: pixabay.com

Залучаючи аудиторію в понад 2 мільярди активних користувачів щомісяця станом на 2024 рік, Instagram є третьою за величиною платформою соціальних мереж, поступаючись Facebook і YouTube, змагаючись за те ж місце з WhatsApp.

Сучасний Instagram починався як Burbn. Його розробили і запустили Кевін Систром і Майк Крігер у 2010 році. Спочатку це був мобільний додаток для реєстрації в готелі, але згодом його переробили, щоб зосередити увагу на обміні фотографіями, оскільки розробники зрозуміли, що їхній продукт занадто схожий на Foursquare. Пізніше застосунок перейменували на Instagram, назва якого поєднує в собі «миттєву камеру» та «телеграм».

Цікаве по темі: Кому належить YouTube

До лютого 2011 року Instagram залучив $7 млн у рамках фінансування серії А. На початку квітня 2012 року Instagram випустив додаток для Android, і за один день його завантажили понад мільйон разів. У той же час компанія була оцінена в $500 млн.

9 квітня 2012 року Facebook, Inc. (сьогодні Meta Platforms) ініціював угоду з придбання Instagram за $1 млрд готівкою та акціями, приблизно за місяць до того, як компанія провела власне первинне публічне розміщення акцій (IPO). Купівля була завершена 6 вересня 2012 року.

Хто є справжнім власником Instagram?

Meta Platforms, Inc. — публічна компанія, акції якої котируються на біржі. Тому жодну окрему особу, групу чи компанію не можна назвати її єдиним реальним власником. Тим не менш, є особи та групи, які мають значну частку в Meta, насамперед Марк Цукерберг, її засновник і генеральний директор.

Окрім Цукерберга, значною кількістю акцій Meta володіють ще кілька індивідуальних інсайдерських акціонерів. Це Майкл Шрепфер і Девід Фішер.

Що стосується інституційних акціонерів, то Meta Platforms є глобальним «бегемотом» з тисячами компаній, які володіють її акціями. Однак три найбільші з них включають Vanguard Group, BlackRock (NYSE: BLK) та Fidelity Investments (колишня назва FMR).

Нагадаємо, що індивідуальні інсайдерські акціонери — це особи, які безпосередньо володіють акціями компанії. Щоразу, коли інсайдер купує або продає значну кількість акцій, він повинен заповнити та подати форму 4 SEC.

Кому належить Instagram

Джерело: finbold.com

Раніше ми писали, кому належить WhatsApp.

Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:

Акції Tesla стрімко падають: причини та прогнози

3 акції з більшим потенціалом, ніж будь-яка криптовалюта

Як диверсифікувати інвестиції для зменшення ризику

Prompt
#Кому #належить #Instagram

Source link

Оцініть статтю