Молодий обліпиховий сад фермера з Хмельниччини може загинути через хімікати

Обласні новини


Під загрозою загибелі опинився обліпиховий сад фермера Валерія Повалінського з Волочиська на Хмельниччині. Дерева, а їх загалом близько трьох тисяч, зі слів фермера, постраждали через обприскування хімікатами сусіднього поля.

Журналістам Суспільного Валерій Повалінський показав поле сої, що розташовується поруч з його садом, який цього року мав дати перший врожай. Однак обприскування хімікатами сої на сусідньому полі, каже фермер, пошкодило йому всі 600 дерев-запилювачів обліпихи, які він посадив по краях саду. Чоловік каже, ці дерева поділяються на чоловічі, які запилюють, і жіночі, які плодоносять. Постраждали і ті, й інші.

Тут вже є перший врожай є. І ми сподіваємось, що він не обсиплеться, не пошкодиться. Бо від тої хімії він може скинути ягоду. Але ми цього не знаємо, час покаже. Може бути, що більшість дерев, і навіть не опилювачі, а жіночі дерева, просто не вийдуть з зими, не пустять бруньку, і сад може загинути, – розповів фермер.

Цьому обліпиховому саду – вже чотири роки. З сусідами, товариством з обмеженою відповідальністю “Волочиськ Агро”, каже фермер, раніше під час обробки полів таких інцидентів не траплялось. Цього року, припускає, підприємство могло не дотриматись правил обробляння поля.

Був вітер, а під час вітру не можна кропити. По технічних даних вони неправильно покропили,припускає чоловік.

У коментарі Суспільне Хмельницький головний агроном товариства “Волочиськ Агро” Ігор Ткачук наголосив: речовина, якою обробляли поле із соєю, а саме “Кломазон”, не могла нашкодити обліписі.

Визначити, чи дійсно дерева під загрозою загибелі, має комісія, яку створюють після поданої заяви громадян органи місцевого самоврядування, розповіла начальниця відділу санітарно-епідеміологічного нагляду головного управління Держпродспоживслужби у Хмельницькій області Жанна Софіян. Цього року представники Держпродспоживслужби області в складі комісії розглянули десять подібних звернень від громадян, минулого – шістнадцять.

Відповідну заяву про створення комісії, яка б розібралася у його ситуації, Валерій Повалінський подав до Волочиської міської ради. Про результати фермера мають повідомити за 30 днів.

Також фермер звернувся із заявою про пошкодження його майна до поліції. За словами начальниці сектору комунікації головного управління Нацполіції у Хмельницькій області Інни Глеги, за поданою заявою проводиться перевірка, подані запити до ТОВ “Волочиськагро”.

Детальніше – у сюжеті Суспільне Хмельницький

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, FacebookSource link

Оцініть статтю