на крок ближче до життя поза Землею

Uncategorized

Співробітники Сент-Ендрюського університету в Шотландії зробили відкриття, виявивши три потенційно придатні для життя планети в планетарній системі HD 48948, що знаходиться на відстані 55 світлових років від Землі. Це відкриття стало можливим завдяки використанню спектрографа HARPS-N, за допомогою якого астрономи протягом десяти років здійснили майже 200 вимірювань променевої швидкості, стежачи за рухами зірок. Ретельний аналіз цих даних дозволив визначити наявність трьох планет, які обертаються навколо зірки HD 48948.

by @stockgiu

Усі три виявлені планети належать до класу суперземель, маючи масу більшу за земну, проте меншу, ніж у Нептуна. Вони обертаються навколо помаранчевого карлика, який має деяку схожість із Сонцем, що робить цю систему найближчим аналогом нашої.

Перший об’єкт здійснює оберт навколо зірки за сім земних днів, другий – за 38 днів, а третій – за 151 день. Остання планета особливо цікава, оскільки розташована на такій відстані від своєї зірки, що на ній може існувати рідка вода, яка не кипить і не замерзає. Такі умови вважаються ідеальними для підтримки життя.

Астрономи назвали це відкриття захоплюючим кроком у пошуках населених планет. Зараз шлях до системи HD 48948 на космічному кораблі “Вояджер-1” зайняв би майже 1 мільйон років, що підкреслює виклики, пов’язані з міжзоряними подорожами. Однак, саме відкриття суперземель, які можуть підтримувати життя, надає новий імпульс для дослідження та розуміння умов, необхідних для життя поза межами нашої планети.

Наступним кроком для вчених буде додаткове вивчення кожного з об’єктів, щоб визначити, чи дійсно вони можуть бути придатними для життя. Це включатиме детальний аналіз атмосфери, складу поверхні та інших параметрів, які можуть вказувати на наявність умов, сприятливих для життя.

#на #крок #ближче #до #життя #поза #Землею

Source link

Оцініть статтю