Найбільший вулкан Сонячної системи показали під незвичайним кутом

Uncategorized

Дослідники з НАСА відсвяткували знакове досягнення в роботі орбітальної станції “Марс Одіссей” незвичайним знімком найбільшого вулкана Сонячної системи. Вчені опублікували зображення, зняте під кутом до горизонту, на якому видно розріджену атмосферу планети, що простягається над Олімпом.

Олімп на знімку станції “Марс Одіссей”. Фото: NASA

Зонд “Марс Одіссей” працює на орбіті Марса з 2001 року. За 23 роки станція зробила майже 100 тис. обертів навколо Червоної планети. 100 000-ий політ відбудеться 30 червня. Знімок Олімпу, зроблений 11 березня, показує вулкан з основою, яка простягається майже на 600 км завширшки і здіймається вгору на 21 км.

Зазвичай ми бачимо Олімп вузькими смужками зверху, настільки він великий, але, повернувши космічний корабель до горизонту, ми можемо побачити його на одному знімку. Це зображення не тільки вражає, воно також надає нам унікальні наукові дані, – говорить Джеффрі Плаут, дослідник місії “Марс Одіссей”

Знімки, зроблені під кутом до горизонту, показують хмари і пил в атмосфері планети. Зображення, зроблені протягом багатьох сезонів, допомагають вивчати газову оболонку Марса.

Олімп на знімку станції “Марс Одіссей”. Фото: NASA

Блакитно-біла смуга в нижній частині атмосфери показує, скільки пилу було присутнє в цьому місці на початку осені, в період, коли зазвичай починаються пилові бурі. Фіолетовий шар вище, ймовірно, викликаний сумішшю червоного пилу планети з деякими блакитними хмарами з водяного льоду. Нарешті, ближче до верхньої частини зображення видно синьо-зелений хмарний шар.

#Найбільший #вулкан #Сонячної #системи #показали #під #незвичайним #кутом

Source link

Оцініть статтю