Археологічні знахідки в Люнрі свідчать про те, що архаїчні люди досягли цих земель близько 1,2 мільйона років тому, що робить цю пам’ятку найдавнішою в Західній Європі, розташованою вище 45 паралелі північної широти.
Французькі вчені з Національного музею природничої історії в Парижі, на чолі з Марі-Елен Монсель, провели дослідження в місцезнаходженні Люнрі в регіоні Центр – Долина Луари. Використовуючи методи електронного парамагнітного резонансу та палеомагнітного аналізу, вони встановили, що люди були присутні на цих землях понад мільйон років тому. Три датування для нижньої пачки відкладень, де знайдено кам’яні артефакти, склали 1,102 ± 0,119, 1,174 ± 0,122 та 1,227 ± 0,123 мільйона років, що в середньому дає вік близько 1,175 ± 0,098 мільйона років.
На заході Європи небагато археологічних пам’яток мають вік понад мільйон років. Раніше дослідники пропонували нові датування для місцезнаходжень на Піренейському півострові, зокрема Вента-Міцене, Барранко-Леон і Фуенте-Нуева-3, де перші люди, ймовірно, з’явилися близько 1,3 мільйона років тому. Іншим важливим місцем є Сіма-дель-Елефанте в іспанській Атапуерці, де знайдено останки людей віком близько 1,2-1,1 мільйона років.
Дослідження Люнрі також підтверджують попередні знахідки в цьому регіоні. Кам’яні артефакти віком близько 1,054 ± 0,054 мільйона років були знайдені в місцезнаходженні Пон-де-Лаво. Використовуючи палеомагнітний метод, вчені отримали два можливі варіанти датування для Люнрі: близько 1,19 мільйона років (субхрон Кобб-Маунтін) або 1,06-0,9 мільйона років (субхрон Харамільо). Враховуючи результати електронного парамагнітного резонансу, дослідники віддали перевагу субхрону Кобб-Маунтін.
Ці дані свідчать про те, що архаїчні люди проживали на території сучасної Центральної Франції на початку льодовикового періоду, у морську ізотопну стадію 36, коли клімат був відносно сприятливим для життя. Ці знахідки не лише доповнюють картину ранньої присутності людей у Західній Європі, але й ставлять Люнрі на карту як одне з найдавніших місць архаїчної людської діяльності в цьому регіоні.
#Найдавніші #свідчення #архаїчної #присутності #Західній #Європі
Source link