OpenAI планує закрити для Китаю доступ до GPT через API

Uncategorized

Американська компанія OpenAI, розробник ChatGPT, планує закрити доступ до свого API в Китаї та низці інших країн. Ці заходи спрямовані на обмеження використання технології для створення продуктів на базі штучного інтелекту в зазначених регіонах, повідомила китайська державна газета Securities Times у вівторок. Утім, це не стане на заваді розробникам із КНР використовувати інші ШІ-сервіси: за місце, що звільнилося, борються кілька китайських постачальників.

by @user850788

Хоча ChatGPT недоступний у материковому Китаї, багато китайських стартапів використовували API OpenAI для створення власних застосунків. “Ми робимо додаткові кроки для блокування трафіку API з регіонів, де ми не підтримуємо доступ до послуг OpenAI,” – заявив представник OpenAI в інтерв’ю Reuters. З понеділка китайські користувачі почали отримувати повідомлення про те, що вони перебувають у регіоні, який не підтримується OpenAI, і що з 9 липня почнуться додаткові заходи з блокування трафіку API.

У відповідь на ці дії провідні китайські компанії у сфері ШІ почали пропонувати альтернативи. Baidu, найбільший розробник ШІ в Китаї, оголосив про запуск програми, що надає новим користувачам безкоштовну міграцію на платформу Ernie. Користувачам OpenAI буде надано додаткову кількість токенів для використання моделі Ernie 3.5, еквівалентну їхньому попередньому обсягу використання OpenAI.

Alibaba Cloud також приєднався до ініціативи, запропонувавши безкоштовні токени та послуги з міграції для користувачів API OpenAI через свою платформу штучного інтелекту. Модель Qwen-plus від Alibaba коштує значно дешевше, ніж GPT-4.

Інший великий гравець, Zhipu AI, оголосив про запуск “Спеціальної програми міграції” для користувачів API OpenAI. “Наша модель GLM повністю відповідає продуктовій екосистемі OpenAI,” – йдеться в заяві Zhipu AI. -“З нашою повністю самостійно розробленою технологією ми гарантуємо безпеку і контрольованість.”

За останній рік безліч китайських компаній випустили чат-ботів на базі власних моделей ШІ, щоб потіснити американські аналоги і зміцнити свої позиції на ринку.

#OpenAI #планує #закрити #для #Китаю #доступ #до #GPT #через #API

Source link

Оцініть статтю