Переселенці створили мікроферму у підвалі комунальної будівлі на Хмельниччині

Обласні новини


У Славуті на Хмельниччині троє переселенців з Донеччини та Одеси вирощують 11 культур мікрозелені в підвальному приміщенні однієї з комунальних будівель громади.

Про це “Суспільному” повідомив засновник мікроферми Олександр Іщук.

Проєкт зі створення мікроферми був реалізований за підтримки європейської донорської організації “ПРООН” у рамках ініціативи мера за економічне зростання. За словами Петра Бражука, спеціаліста відділу стратегічного розвитку Славутської міської ради та співзасновника благодійного фонду громади “Україна. Відроджені з попелу”, однією з умов проєкту було працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Підприємець Олександр Іщук був запрошений до участі в цьому проєкті, і мініфермі було надано грант у розмірі 25 тисяч доларів. Кошти були успішно реалізовані, про що було надано фінансовий звіт.

Завдяки цьому фінансуванню, у підвальному приміщенні провели ремонт, закупили необхідне обладнання та матеріали. Олександр Іщук підкреслив, що це благодійний проєкт, спрямований на допомогу тим, хто потребує роботи. Як приклад, він навів історію жінки з Донецька, яка втратила свій дім і, опинившись у складних обставинах, приїхала працювати на мікроферму.

Протягом півтора місяця на фермі удосконалювали технології вирощування мікрозелені. Виявилося, що кожна культура потребує окремих умов щодо мікроклімату, ґрунту та терміну пророщування. Основними покупцями продукції є кафе та ресторани, які постійно використовують мікрозелень для прикраси страв.

Один із працівників мікроферми, переселенець із Маріуполя на ім’я Олександр, раніше працював на металургійному комбінаті. Проте, після проходження навчальних курсів у Славуті, він опанував новий фах і тепер вирощує такі культури, як базилік, горох, гірчиця, редис, соняшник та ще шість інших.

“Упродовж місяця я навчався на курсах. Спочатку спроби вирощувати мікрозелень були невдалими, але через місяць ми змогли виростити зелень, яку змогли продати. Тепер я навіть сам їм те, що вирощую. Найбільше мені подобаються редис, горох і броколі”, — поділився Олександр.

За словами Олександра Іщука, мікрозелень у Славуті продають по 30-45 гривень за один лоток.

Детальніше дивіться у відео:

Автор: Наталя Кошай

Всі новини на одному каналі в Google News  Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook



Source link

Оцініть статтю