Служба безпеки та Національна поліція заблокували 6 нових схем ухилення від мобілізації у різних регіонах України. За результатами комплексних заходів затримано 21-го організатора оборудок. Серед фігурантів керівник медзакладу Київської облради, директори гімназій та лікарі різного профілю. Є серед затриманих і підприємиця з Хмельницького, яка з групою спільників торгувала довідками про непридатність до служби.
Деталі злочинних схем повідомили в Управлінні СБ України у Хмельницькій області. Суми, які вимагали зловмисники, коливалися від 2,5 до 15 тис. доларів США. За ці гроші ділки оформлювали військовозобов’язаним «бронь» через фіктивне працевлаштування, готували фальшиві меддовідки «про непридатність до служби» та допомагали нелегально виїхати у країни Євросоюзу.
Фігурантів схем затримали у столиці, на Чернігівщині, Одещині, Житомирщині, Прикарпатті.
У Хмельницькому організаторкою схеми виступала підприємиця, яка продала понад 100 фейкових документів про непридатність до служби через «наявність хронічних хвороб». Для виготовлення фальшивок вона залучила 4-х знайомих лікарів: ревматолога, офтальмолога, ортопеда-травматолога та уролога, йдеться у повідомленні.
Усім затриманим повідомлено про підозру за декількома статтями Кримінального кодексу України:
- ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період);
- ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України);
- ч. 1 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою);
- ч. 1 ст. 366 (службове підроблення);
- ч. 3 ст. 354 (підкуп працівника підприємства, установи чи організації);
- ч. 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах, автоматизованих системах, комп’ютерних мережах);
- ч. 3 ст. 369-2 (зловживання впливом).
Зловмисникам загрожує до 9 років тюрми з конфіскацією майна.
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook