Робот Optimus може бути вчителем, нянькою і товаришем

Uncategorized

Генеральний директор Tesla і SpaceX зробив кілька гучних заяв щодо робота Optimus. За словами Маска, Optimus перетворить Tesla на компанію вартістю $25 трлн, а до наступного року на заводах автовиробника працюватиме понад тисячу таких роботів. Мільярдер додав, що Optimus буде не тільки виконувати практичні завдання, але й стане компаньйоном і навіть нянею.

Маск зробив цю заяву під час щорічних зборів акціонерів Tesla в Остіні, штат Техас, тиждень тому, але до преси вони потрапили тільки сьогодні. Він заявив, що Optimus стане “вашим компаньйоном, зможе перебувати у вас удома, доглядати за дітьми і навіть бути вчителем. Він також зможе виконувати завдання на виробництві”.

“Хто б відмовився від C-3PO? Ну, знаєте, такий собі C-3PO плюс R2D2, та і взагалі, з купою додаткових функцій. Було б круто. Я думаю, буквально кожен у світі захоче такого робота”, – продовжив Маск. Йдеться про роботів із всесвіту “Зоряних воєн”.

Остання модель робота Tesla Optimus, що отримала назву Gen 2, має низку поліпшень порівняно з попередньою версією. Ключовим з них є збільшення кількості ступенів свободи рук робота з 11 до 22. Це дає змогу Optimus виконувати більш різноманітні та тонкі маніпуляції.

Optimus, судячи з усього, підтримується штучним інтелектом, що дає йому змогу виконувати завдання і взаємодіяти з людиною. Однак ідея про те, що робот може стати супутником людини в найближчому майбутньому, здається нездійсненним завданням.

Ілон Маск відомий своїм умінням створювати ажіотаж. До його заяв краще ставитися з часткою скептицизму. Так, у 2021 році він стверджував, що до кінця року у Tesla з’являться повністю самокеровані автомобілі 5-го рівня автономності. Проте багато з його сміливих заяв дійсно збувалися, і SpaceX – найкращий приклад. Завдяки ракетам-носіям Falcon 9, придатним для багаторазового використання, SpaceX практично поодинці знизила вартість космічних перевезень.

Раніше Маск також заявляв про те, що дорослих людей без дітей слід позбавити права голосу. Також він неодноразово висловлювався з приводу зниження народжуваності, називаючи це “найбільшою загрозою, з якою стикається цивілізація”. Не завжди легко зрозуміти хід думок генерального директора Tesla, але складно не провести паралель між його заявами про демографію і амбітними планами щодо робота Optimus. Якщо Tesla дійсно збирається випустити першого робота-няню, для досягнення заявленої вартості компанії в $25 трлн знадобиться величезна кількість дітей.

Стаття Робот Optimus може бути вчителем, нянькою і товаришем з’явилася спочатку на Цікавості.

#Робот #Optimus #може #бути #вчителем #нянькою #товаришем

Source link

Оцініть статтю