Створено систему для управління роботом за допомогою “мозку в пробірці”

Uncategorized

Науковці розробили систему, яка пов’язує органоїд мозку, з чипом нейроінтерфейсу для управління роботами.

Дослідники з Тяньцзінського університету і Південного університету науки і технологій у Китаї повідомили про створення робота з вирощеним у лабораторії мозком. Органоїд із нейронів використовували для навчання машини виконання різних завдань.

Як повідомляє прес-служба університету, робота навчили легко захоплювати предмети й уникати перешкод. Розробники додають, що технологія використовує культивований “in vitro” (“у пробірці”) органоїд мозку в поєднанні з електродним чипом.

Органели мозку являють собою тривимірні об’єкти з нейронів, створені в пробірці шляхом самоорганізації та диференціації людських плюрипотентних стовбурових клітин. У процесі розвитку вони можуть імітувати складну будову мозку. Технологія “мозок на чіпі” об’єднує такі органели із зовнішніми електронними системами.

Ілюстрація технології: вирощені зі стовбурових клітин органїоди мозку підключають до нейроінтерфейсу для взаємодії з комп’ютерними системами. Зображення: Tianjin University

Дослідники не повідомляють деталей розробки, але заявляють, що створена ними програма MetaBOC – це “перша у світі складна інтелектуальна система інформаційної взаємодії з відкритим вихідним кодом “мозок на чіпі””. Вони вважають, що технологія допоможе їм створити гібридний інтелект людини і робота.

MetaBOC виступає інтерфейсом між “мозком на чіпі” та іншими електронними пристроями. Система надає органоїду можливість сприймати світ за допомогою електронних сигналів, використовувати будь-які елементи управління, до яких йому надано доступ, і вчитися справлятися з певними завданнями.

Розробники кажуть, що використовують кулясті органели з клітин мозку: їхня тривимірна фізична структура дає змогу клітинам формувати складніші нейронні зв’язки, як це відбувається в мозку людини. Органели вирощуються під впливом низькоінтенсивної сфокусованої ультразвукової стимуляції, що, за словами дослідників, допомагає “мозку” дозріти і підвищує його ефективність.

#Створено #систему #для #управління #роботом #за #допомогою #мозку #пробірці

Source link

Оцініть статтю