Таємниця Ковчега Заповіту оживає через забуте пророцтво

Uncategorized

Багатостолітні пошуки біблійного Ковчега Заповіту можуть отримати новий напрямок завдяки пророцтву з неканонічної книги Біблії, яка розповідає про його зникнення та можливе повернення.

Згідно з Біблією, Ковчег Заповіту – це священна, покрита золотом дерев’яна скриня, побудована приблизно в 1445 році до нашої ери для зберігання Десяти Заповідей. Ковчег був показаний у фільмі 1981 року “Індіана Джонс: У пошуках втраченого ковчега” 1981 року.

Таємниця в Апокаліпсисі Варуха

Апокаліпсис Варуха – неканонічний біблійний текст, знайдений у Мілані в 1886 році, містить незвичайне пророцтво про долю Ковчега Заповіту. Книга, написана між кінцем першого і початком другого століть нашої ери, хоча й приписується Варуху бен Нерія, писарю пророка Єремії, насправді була створена значно пізніше.

Вона складається з двох частин і зосереджується на видіннях та одкровеннях, які Варух нібито отримав від Бога. Основні теми включають долю Ізраїлю, кінець часів і пришестя Месії. Ключовий уривок про долю Ковчега з’являється в шостій главі тексту.

Згідно з цим пророцтвом, коли вавилоняни оточили Єрусалим, п’ятий ангел зійшов з неба, увійшов до Святого Святих і виніс звідти Ковчег та інші священні предмети. Після цього ангел наказав землі забрати і зберегти ці реліквії “до останніх часів”.

“Земле, земле, земле, вислухай слово могутнього Бога і прийми те, що я заповідаю тобі, і охороняй його аж до останніх часів, щоб, коли тобі буде наказано, ти відновила його, щоб чужинці не заволоділи ним”, – цитується в тексті звернення ангела.

Земля розверзлася і “проковтнула” Ковчег та інші артефакти. Пророцтво стверджує, що священна скриня буде знайдена лише тоді, коли Ізраїль буде відновлений.

Історична довідка про Ковчег

Ковчег Заповіту, згідно з біблійним описом, був священною скринею, виготовленою з дерева акації і покритою золотом. Він був створений ізраїльтянами після їхнього виходу з Єгипту приблизно в XIII столітті до нашої ери.

Всередині Ковчега зберігалися кам’яні скрижалі з Десятьма Заповідями, які, за переказами, Бог передав Мойсею на горі Синай. Згідно з традиційними віруваннями, Ковчег мав надприродні властивості та був символом присутності Бога серед ізраїльського народу.

Остання згадка про Ковчег у канонічній Біблії пов’язана з його розміщенням у Святому Святих Першого Храму, побудованого царем Соломоном. Після вавилонського погрому Єрусалиму в 586 році до н.е. доля Ковчега залишається невідомою.

Сучасні теорії та легенди

Ефіопська православна церква стверджує, що священна реліквія знаходиться в церкві Пресвятої Діви Марії Сіонської в місті Аксум. Згідно з їхньою традицією, Ковчег був привезений туди Менеліком, який нібито був сином царя Соломона та цариці Савської.

Британський дослідник Едвард Улендорф стверджував, що бачив Ковчег в Ефіопії під час Другої світової війни. Проте джерело, близьке до Улендорфа, згодом повідомило, що він бачив лише копію реліквії.

“Те, що він бачив, можна знайти в будь-якій ефіопській церкві – це модель Ковчега Заповіту”, – пояснив Тюдор Парфітт, британський історик та колишній колега Улендорфа.

Наукова оцінка пророцтва

Важливо зазначити, що немає історичних чи археологічних доказів, які б підтверджували події, описані в Апокаліпсисі Варуха. Окрім того, за межами Біблії немає жодних доказів існування самого Ковчега.

Апокаліпсис Варуха не був включений до канонічної Біблії ні єврейською, ні християнською громадами. Він вважається псевдоепіграфічним текстом – твором, який хибно приписують певному авторові для надання йому більшого авторитету.

Незважаючи на відсутність наукових підтверджень, пошуки Ковчега Заповіту продовжуються до сьогодні. Археологи, історики та релігійні ентузіасти висувають різні теорії щодо його місцезнаходження – від схованок під Храмовою горою в Єрусалимі до печер біля Мертвого моря.

Нещодавні повідомлення про можливу причетність ЦРУ до пошуків Ковчега знову привернули увагу до цієї давньої таємниці, але офіційних підтверджень щодо знахідки не надходило.

#Таємниця #Ковчега #Заповіту #оживає #через #забуте #пророцтво

Source link

Оцініть статтю