У MIT розробили мініатюрний ультразвуковий сканер, який дозволяє виконувати візуалізацію в будь-який час.
У надії поліпшити виживаність пацієнтів з раком молочної залози співробітники Массачусетського технологічного інституту розробили натільний ультразвуковий пристрій. Він знаходить пухлини на ранніх стадіях.
Коли рак молочної залози діагностують на ранніх стадіях, виживаність становить майже 100%. Однак у випадку з пухлинами, які виявляють на більш пізніх стадіях, цей показник падає приблизно до 25%.
Фото в тексті і на обкладинці: Канан Дагдевірен
Пристрій являє собою гнучкий пластир, який можна прикріпити до бюстгальтера. Він дозволяє власнику переміщати ультразвуковий трекер уздовж пластиру і фіксувати стан тканини молочної залози під різними кутами. Розрішення зображень можна порівняти з тими, які отримують ультразвукові зонди, що використовуються в центрах медичної візуалізації.
Щоб зробити пристрій придатним для носіння, дослідники розробили гнучкий 3D-друкований патч зі стільниковими отворами. Ультразвуковий сканер поміщається всередині невеликого трекера, який можна перемістити в шість різних положеннях, щоб зробити знімки грудей всі груди. Також сканер можна повертати, щоб отримувати зображення під різними кутами. Робота з пристроєм не вимагає яких-небудь спеціальних навичок, підкреслюють вчені.
Y-образний трекер. Фото: Канан Дагдевірен
Пухлини молочної залози, які розвиваються між регулярно запланованими маммограмами, складають від 20 до 30% всіх випадків раку молочної залози. Вони, як правило, більш агресивні, ніж ті, які зустрічаються під час рутинного сканування.
#MIT #розробили #портативний #ультразвук #для #діагностики #раку #грудей #фото
Source link