Учені дізналися, навіщо гадюкам потрібні зигзагоподібні візерунки

Uncategorized

Учені розповіли, що звичайна гадюка (Vipera berus) той ще ілюзіоніст. Дослідники розгадали причини зигзагоподібного малюнка змії;

by @kuritafsheen77

Дослідження показує, що характерний візерунок на спині гадюки може виконувати три різні функції залежно від обставин. По-перше, це допомагає змії залишатися непоміченою, а якщо все-таки її викрили – малюнком вона може попереджати про свою здатність захищатися. Але найцікавіше, що таким візерунком гадюка створює ілюзорний ефект, який приховує її рухи.

Кольорове розмаїття часто відповідає за цілі: сховатися, попередити, ухилитися, проте дуже рідко трапляється, коли візерунок несе всі три функції.

Вчені відзначають, що найважливіше відкриття стосується ілюзій, породжуваних зигзагоподібним візерунком. Так само, як швидка серія нерухомих зображень може створити плавну анімацію, швидке мерехтіння змії, що тікає, може збити з пантелику хижака.

Дослідники виміряли швидкість повзучих змій і розрахували швидкість мерехтіння зигзага. Вони виявили, що зигзаг рухався досить швидко, щоб створити ефект “злиття” для ссавців-хижаків, тож їхнє око не зможе вловити руху.

“Наші результати показують, що зигзагоподібний візерунок знижує рівень виявлення незалежно від базового забарвлення або пози змії”, – пишуть учені.

#Учені #дізналися #навіщо #гадюкам #потрібні #зигзагоподібні #візерунки

Source link

Оцініть статтю