Учені представили нові індикатори старіння організму

Uncategorized

Нова концепція оцінки старіння і ризиків вікових захворювань заснована на аналізі агрегацій білків. Як відомо, у міру старіння багато типів клітин накопичують неправильно згорнуті білкові агрегації. Вчені побачили в них простий і універсальний метод оцінки стану здоров’я та ймовірності розвитку старечих хвороб.

З віком ДНК і білки зазнають змін, підвищуючи ризики розвитку різних захворювань від нейродегенерації до раку. Вчені вже знають, що важливими індикаторами старіння є неправильно згорнуті білки. Ці агрегації найчастіше утворюються з білків з відсутністю фіксованої структури, які становлять близько 30% від усіх білків у клітинах людини.

Агрегації можуть з’являтися в нейронах, м’язових клітинах та інших типах тканин, тому вчені звернули увагу на них як на “годинник” для вимірювання віку, повідомляється на сайті Університету Йоханнеса Гутенберга в Майнці.

Такий підхід може бути дуже інформативним, оскільки білки є найпоширенішими молекулами в організмі та мають вирішальне значення для всіх клітинних функцій, пояснюють дослідники.

Поки автори концепції ще далекі від створення діагностичного тесту, оскільки необхідно більш подібно вивчити процеси, що призводять до агрегації білків. У перспективі можна буде використовувати як самі агрегації, так і механізми, що призводять до них, як найбільш ранні ознаки порушень в організмі.

Тобто, з їхньою допомогою можна буде виявляти, наприклад, передракові стани, ранні ознаки деменції, хвороб серця та інших, щоб забезпечити своєчасне лікування та профілактику.

Подальші дослідження мають показати потенціал білкових агрегацій як самостійних індикаторів старіння, а також у поєднанні з уже відомими підходами, що базуються на нуклеїнових кислотах.

#Учені #представили #нові #індикатори #старіння #організму

Source link

Оцініть статтю