Учені зрозуміли, чому ми стали витрачати більше грошей

Uncategorized

Дослідники виявили, що перехід на безготівкові платежі значно змінив купівельну поведінку людей по всьому світу.

by @freepik

Співробітники Університету Аделаїди та Мельбурнського університету в Австралії проаналізували 71 раніше опубліковану статтю, досліджуючи споживчі звички в 17 країнах. Результати показали, що безготівкові платежі змушують людей витрачати істотно більше, ніж раніше.

Автори звіту вважають, що використання електронних грошей знижує контроль над бюджетом порівняно з використанням готівки. Це може бути пов’язано з відсутністю фізичного уявлення про витрачені кошти. Дослідник маркетингу Лахлан Шомбургк зазначає, що для уникнення перевитрат споживачам варто носити з собою готівку замість карток, що сприятиме кращому самоконтролю.

Коли люди використовують готівку, вони фізично перераховують і передають банкноти і монети, роблячи процес витрачання більш відчутним. Відсутність фізичної передачі грошей ускладнює контроль над витратами.

Крім того, дослідники виявили, що розмір пожертвувань і чайових залишався приблизно однаковим незалежно від способу оплати. Також було встановлено, що ефект безготівкових платежів з часом слабшає. Це передбачає, що в міру поширення безготівкових методів платежів їхній вплив на споживачів знижується, і цей ефект звикання посилюватиметься в міру переходу до повністю безготівкового суспільства.

#Учені #зрозуміли #чому #ми #стали #витрачати #більше #грошей

Source link

Оцініть статтю