Учні СЗОШ №12 у Хмельницькому та їхні батьки протестують проти рішення припинити набір у 10-і класи | Новини Хмельницького “Є”

Uncategorized

[ad_1]

Кажуть, їх поставили просто перед фактом, без можливості вибору.

Сьогодні, 3 квітня, у Хмельницькому учні 9-х класів СЗОШ №12 та їхні батьки вийшли на акцію протесту, яку влаштували під стінами своєї школи. Вони розповіли, що 1 квітня їх повідомили про припинення набору в 10-і класи уже з вересня цього, не зважаючи на те, що за планом реорганізації школа мала стати ліцеєм.

Нагадаємо, СЗОШ №12 з вересня 2023 року мала стати ліцеєм зі структурними підрозділами «Гімназія» та «Початкова школа». Тобто, тут мав відбуватися освітній процес для учнів 1-12 класів. Утім, вже на засіданні виконавчого 26 березня цього року було прийняте рішення винести на сесію міської ради питання про внесення змін до Плану формування мережі закладів загальної середньої освіти Хмельницької міської територіальної громади на 2023-2027 роки. Мова йде якраз про припинення набір в 10-і класи в СЗОШ №12. Відповідно – очікується реформування закладу в гімназію зі структурним підрозділом «початкова школа», тобто, навчанням учнів до 9-го класу включно.

Сьогодні, 3 квітня, під стінами школи зібралися десятки батьків, які проти такого рішення. Кажуть, їх поставили просто перед фактом, без можливості вибору. На перерві між уроками на акцію протесту вийшли учні 9-х класів, які мають бажання довчитися в рідній школі.

Під стінами школи влаштували своєрідну акцію протесту проти такого рішення.

Батьки та учні висловлюють обурення тим, що про це їм повідомили фактично перед завершенням навчального року. Зазначають, що не можуть збагнути причини, чому прийнято саме таке рішення та які були критерії відбору навчальних закладів, які перепрофілюють в ліцеї. Зазначають, що у школі ведеться навчання з поглибленим вивченням іноземних мов та математики. Відповідно створені всі умови – є викладацький склад та матеріально технічна база. А за результатами ЗНО та мультимедійного тесту школа протягом останніх років входить у десятку кращих закладів міста.

Як аргумент, також наводять те, що у школі будується сучасне укриття, що є надзвичайно важливим для проведення освітнього процесу дітям у реаліях часу. Додають, що діти-випускники 9-х класів вже обирали профілі для подальшого навчання і наразі ошелешені такою новиною та не знають, куди їм іти далі навчатися до 10 класу.

Мама учениці 9-го класу Ірина Сова каже, що впевнена в якості освіти цієї школи. Також вона переживає за безпеку дитини в реаліях часу, якщо доведеться доїжджати з мікрорайону до іншого навчального закладу в місті, приміром десь у центрі.

«В понеділок вранці я дізналася від своєї дитини, що припиняється набір в 10-і класи, – розповідає Ірина Сова. – Як нам пояснили – через реорганізацію мережі навчальних закладів. Але ж ми знаємо, що заклад був визначений як такий, що стане ліцеєм. Яка необхідність реорганізації зараз, у військовий час – нам не пояснили і ми збагнути не можемо».

Додає, що родина повернулася з-за кордону, щоб 9-11 класи дитина довчилася в школі, в якості освіти якої впевнені.

Наразі у СЗОШ №12 три 9-х класи.

Учні зізнаються, що їх ошелешили такою новиною

«Це рідна для мене школа. Нас не попереджали, що після закінчення 9-го класу для продовження навчання потрібно буде шукати інший навчальний заклад. І ошелешили цією новиною лише 1 квітня. Сказали, що більше не буде 10-х класів. Ми в розпачі. Ми не були до цього готові заздалегідь. Із 27 дітей нашого класу, 20 хочуть продовжувати навчання далі» – зізнається учениця 9-Б класу Боднар Альона.

«Діти займають призові місця на олімпіадах, конкурсах. Важливо й те, що навчання проводиться очно. Які альтернативи нам були запропоновані? Школи поблизу, в нашому мікрорайоні, на жаль, не можуть запропонувати нашим учням тих профілів, які пропонує СЗОШ №12. Це математично-історичний та профіль з поглибленим вивченням іноземних мов. Отже, залишається навчатися у місті. Наразі ми живемо в умовах війни. Дістатися до навчального закладу в умовах повітряних тривог – це ризики для учнів. Я, як мама, за це дуже тривожуся», – розповідає Ольга Малевич, мама дев’ятикласниці. Вона також є вчителькою цієї школи, але зізнається, що наразі вона більше захищає права своєї дитини, ніж виступає як педагог.

Із запитанням про те, чому таке рішення щодо набору в 10-ї класи у СЗОШ №12 прийняли саме зараз, директорка навчального закладу Оксана Отрошко у коментарі сайту «Є ye.ua» повідомила, що таке рішення прийняв засновник навчального закладу – Хмельницька міська рада.

Наразі батьки учнів СЗОШ №12 збирають підписи до керівництва міської ради з проханням переглянути рішення виконкому та продовжити набір учнів до 10 класів і надалі. Також створили відповідну петицію. Наразі вона вже зібрала понад 500 голосів з пів тисячі необхідних для винесення на розгляд.

На момент публікації матеріалу петиція вже набрала необхідну кількість голосів

Додамо, що за рейтингом загальноосвітніх шкіл Хмельницького, складеним інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua», СЗОШ №12 посідає 7 місце серед навчальних закладів міста. Під час формування рейтингу були використані результати національного мультипредметного тесту, отримані випускниками шкіл у 2023 році.

[ad_2]

Source link

Оцініть статтю
( Поки що оцінок немає )
Додати коментар