Вічно молоді зірки в центрі Чумацького Шляху можуть живитися темною енергією

Uncategorized

Дивне зоряне скупчення поблизу центру Чумацького Шляху набагато молодше, ніж можливо з точки зору сучасної науки. Автори нового дослідження стверджують, що ці зірки безперестанку поглинають у своїх ядрах частинки темної матерії – тим самим продовжуючи свою молодість. Як показало комп’ютерне моделювання, частинки темної матерії в “ядрах” стикаються і анігілюють, вивільняючи велику кількість енергії, яка підтримує стабільність зірок.

by @freepik
“Зірки спалюють водень у реакції термоядерного синтезу, – сказала Ізабель Джон, астрофізик зі Стокгольмського університету і головний автор статті. -Спрямований назовні тиск протистоїть спрямованому всередину тиску гравітаційних сил і зберігає зірки в стабільній рівновазі”.

Однак багато зірок у центрі Чумацького Шляху виглядають набагато молодшими, ніж пророкує теорія зоряної еволюції. Бажаючи розкрити цю загадку, вчені перевірили, чи здатні ці зірки отримувати енергію від багатих запасів темної матерії в центрі галактик, пише Life Science.

Комп’ютерне моделювання показало, що якщо зірки можуть поглинати велику кількість темної матерії, яка анігілює всередині зірки, всередині них виникає достатній тиск, щоб залишатися стабільними без термоядерного синтезу, поглинаючи темну матерію замість водню.

“Важлива відмінність у тому, що зірки можуть витратити весь доступний водень, що врешті-решт призведе їх до загибелі. З іншого боку, темну матерію зірки можуть поглинати нескінченно”, – сказала Джон.

Таке пояснення збігається з даними астрономічних спостережень: у центрі галактик, схоже, дійсно накопичується більше темної матерії, ніж на околицях. Протягом більшої частини Чумацького Шляху щільність темної матерії недостатньо висока, щоб впливати на зірки. Але в центрі нашої галактики вона в мільярди разів вища, ніж на Землі.

Проте для підтвердження цієї гіпотези необхідно відкрити і дослідити більше зірок у центрі нашої галактики. Такі спостереження стануть можливими в найближчому майбутньому, розраховують учені.

Стаття Вічно молоді зірки в центрі Чумацького Шляху можуть живитися темною енергією з’явилася спочатку на Цікавості.

#Вічно #молоді #зірки #центрі #Чумацького #Шляху #можуть #живитися #темною #енергією

Source link

Оцініть статтю