Виявилося, на Марсі розгортається катастрофа планетарного масштабу

Uncategorized

Вчені проаналізували дані про марсіанські землетруси, спричинені падіннями метеоритів, і виявили, що космічні камені падають на Марс набагато частіше, ніж вважалося раніше. Іншими словами, на ньому катастрофа планетарного масштабу.

Ударні кратери, зображені Mars Reconnaissance Orbiter після виявлення InSight. Фото: NASA/JPL-Caltech/Університет Аризони

На Землю щороку падають тисячі метеоритів, але майже всі вони згорають в атмосфері. У Марса теж є атмосфера, але вона в 100 разів тонша за земну і не забезпечує такого ж захисту. До того ж Марс розташований близько до поясу астероїдів, що збільшує частоту падінь метеоритів.

Раніше частоту падінь метеоритів на Марс оцінювали за знімками орбітальних апаратів, що фіксують нові кратери. Усе змінилося з прибуттям на Марс апарата InSight. З 2018 по 2022 рік його сейсмометр реєстрував землетруси, спричинені метеоритами.

Вчені проаналізували дані InSight і поєднали їх з орбітальними спостереженнями, виявивши, що космічні камені падають на Марс щодня. Частота падінь виявилася в п’ять разів вищою, ніж передбачалося раніше.

Щорічно на Марсі відбувається від 280 до 360 ударів метеоритів, створюючи кратери завширшки понад 8 метрів майже щодня. Кратери завширшки понад 30 метрів з’являються приблизно раз на місяць.

Це відкриття важливе для розуміння історії Марса і підготовки до його дослідження людиною.

Дослідження опубліковано в журналі Nature Astronomy.

#Виявилося #на #Марсі #розгортається #катастрофа #планетарного #масштабу

Source link

Оцініть статтю