Як отримати податкову знижку за витрати ?

Обласні новини

Податкова знижка за витрати – це певна сума, яку платник податків може віднести на зменшення свого податкового зобов’язання. Вона надається за витрати, які платник здійснив на певні цілі або категорії товарів, послуг або робіт, відповідно до встановлених законодавством умов і обмежень.

Ці витрати можуть включати в себе такі категорії, як медичні послуги, освітні витрати, придбання товарів або послуг для виробництва, ремонту чи покращення житла тощо. Податкова знижка за витрати може бути надана лише у випадку, якщо ці витрати підтверджені відповідними документами, такими як квитанції, чеки, рахунки та інші.

Отримання податкової знижки за витрати може допомогти платнику зменшити його податкове навантаження і зберегти додаткові кошти.

Головне управління ДПС у Хмельницькій області нагадує, що платники податків мають можливість отримати часткове повернення коштів у вигляді податкової знижки за витрати, зазначені у 2023 році, за умови:

  1. Понесення витрат, які включаються до податкової знижки згідно зі ст. 166 Податкового кодексу України. Це означає витрати, які платник податків здійснив на придбання товарів, отримання послуг або виконання робіт, що передбачені законодавством для включення до податкової знижки.
  2. Підтвердження витрат відповідними платіжними та розрахунковими документами, такими як квитанції, фіскальні чеки, прибуткові касові ордери, а також копії договорів (з обов’язковим вказанням вартості товарів або послуг і строку оплати).
  3. Отримання доходу у формі заробітної плати або дивідендів, за винятком дивідендів, які не враховуються при розрахунку загального доходу. Заробітна плата визначається як винагорода, отримана платником податків за роботу, виконану за трудовим договором, або іншими документами, які підтверджують факт виконання роботи.

Загальна сума податкової знижки не може перевищувати річну заробітну плату, зменшену відповідно до положень ст. 164 Податкового кодексу України, за винятком певних випадків. У разі включення до податкової знижки витрат, передбачених відповідно до ст. 166 Податкового кодексу України, загальна сума податкової знижки не може перевищувати річного загального оподатковуваного доходу платника податків.

Оцініть статтю