Яскраве світло вночі збільшило ризик розвитку діабету

Uncategorized

Ефект проявляється незалежно від денної активності, показало дослідження.

by @Sketchepedia

Під час масштабного дослідження за участю десятків тисяч людей вчені з Університету Фліндерса виявили, що вплив світла в нічний час збільшує ризик розвитку діабету 2 типу, незалежно від денної активності.

Дослідники використовували дані 84 790 учасників з UK Biobank – масштабної бази біомедичних даних. Усі учасники регулярно носили на зап’ясті датчики світла в період з 2013 по 2016 рік. Об’єднавши 13 мільйонів годин даних і відомості про подальші захворювання, вчені виявили, що ризик розвитку діабету збільшувався з кількістю часу, проведеного під впливом світла в нічний час.

Науковці зазначають, що вони врахували інші фактори ризику, зв’язок яких із діабетом було встановлено раніше: змінну роботу та нерегулярний режим сну. Залежність впливу світла в нічні години – з 0:30 до 6:00 – зберігалася за усунення впливу цих факторів. Вчені пов’язують розвиток діабету з порушенням нормальних циркадних ритмів.

Вплив світла вночі може порушити наші циркадні ритми, що призведе до змін у секреції інсуліну та метаболізмі глюкози. Зміни в секреції інсуліну і метаболізмі глюкози впливають на здатність організму регулювати рівень цукру в крові, що в кінцевому підсумку може призвести до розвитку діабету 2 типу, – говорить Ендрю Філліпс, співавтор дослідження

Зв’язок між впливом світла та ризиком розвитку діабету залежить від дози “опромінення”, кажуть дослідники. Тому зменшення підтримання темного середовища вночі може бути простим і дешевим способом запобігти або відтермінувати розвиток хвороби.

#Яскраве #світло #вночі #збільшило #ризик #розвитку #діабету

Source link

Оцініть статтю