Загадковий сигнал прийшов із далекої еліптичної галактики

Uncategorized

Швидкий радіосплеск (FRB 20240209A), зафіксований телескопом CHIME, походить із несподіваного джерела — стародавньої еліптичної галактики, яка вважається “мертвою” через припинення зореутворення мільярди років тому, що ставить під сумнів існуючі теорії походження цих сигналів.

Астрономи визначили, що сигнал надходить із галактики, розташованої на відстані 2 млрд світлових років від Землі. За словами Келвіна Льюнга з Каліфорнійського університету в Берклі, точність локалізації джерела дозволила визначити його з точністю до “товщини волосини на відстані витягнутої руки”. Співавтор дослідження Вішвангі Шах із Університету Макгілла зазначив:

“Це не тільки перший швидкий радіосплеск, виявлений за межами мертвої галактики, а й найвіддаленіший від своєї галактики сигнал серед усіх відомих швидких радіосплесків”.

Відкриття суперечить теорії, що джерелом швидких радіосплесків є магнетари — молоді нейтронні зірки з потужними магнітними полями, які не повинні існувати в галактиках віком 11,3 млрд років. Одна з гіпотез припускає, що джерелом сигналу може бути об’єкт у кульовому зоряному скупченні поза галактикою, але ця версія потребує подальших перевірок.

Місцезнаходження швидкого радіосплеску, позначене овальними контурами, розташоване на околиці масивної еліптичної галактики – жовтого овалу праворуч. Зображення: Gemini Observatory

Знахідка стала можливою завдяки вдосконаленій системі телескопів, що доповнюють CHIME, і новим алгоритмам обробки даних. Це відкриття відкриває новий простір для дослідження природи швидких радіосплесків і змушує переглядати теорії про їх походження, ставлячи запитання про можливі альтернативні джерела цих загадкових сигналів.

#Загадковий #сигнал #прийшов #із #далекої #еліптичної #галактики

Source link

Оцініть статтю