Молекулярний механізм змушує програла рибку Даніо відмовлятися від бою.
Нейробіологи з японського дослідницького інституту Riken визначили молекулярний механізм, який змушує рибку Даніо, яка програла, відмовлятися від бою. Відкриття може мати важливе значення для лікування розладів настрою у людей через схожість нейробіології.
Раніше дослідники виявили, що хабенула, глибока структура мозку, містить два нейронні ланцюги, які відіграють вирішальну роль у визначенні того, виграла або програла рибка Даніо. У новому дослідженні вчені показали, що, коли риба програє бій, нейротрансмітер ацетилхолін (АХ) активує нервовий перемикач, який створює специфічне для того, хто програв потенціювання – або посилення сигналу по шляху, який раніше існував – в хабенуло-міжножковому ядрі.
Потім в цей процес втягується інший нейромедіатор, глутамат, який переміщається на поверхню постсинаптичної мембрани нейронів міжножкового ядра — чого не відбувається у переможців. По суті, ця молекулярна активація, що викликає дуже специфічну ланцюгову реакцію нейронів, сигналізує рибі, що пора спливати геть.
Ілюстрація молекулярного механізму в мозку програла рибки. Зображення: Masae Kinoshita et al., Current Biology
Оскільки рибки даніо володіють подібними з людьми і гризунами рецепторами нейротрансмітерів, транспортерами і ферментами синтезу і метаболізму, цілком ймовірно, що цей механізм існує у всіх видів з однаково консервативною будовою мозку, – говорить
#Знайдена #молекула #мозку #яка #змушує #визнати #поразка
Source link