Космічний оптичний фон зумовлений світлом від галактик, показало дослідження.
Автономна станція “Нові горизонти” виміряла загальну яскравість у видимому світлі далекого Всесвіту. Результати спостереження показують, що переважна більшість видимого світла, яке приходить з далекого космосу, було створено в галактиках. Дослідники не виявили жодних доказів значних рівнів світла, вироблених джерелами, які не відомі науці.
“Нові горизонти” відправили в космос понад 18 років тому в січні 2006 року. Дослідницький корабель став першим штучним об’єктом, який наблизився до Плутона, досліджував цю карликову планету та її супутники. Ця частина місії завершилася 2015 року. Відтоді зонд віддалився від Землі на відстань понад 7,3 млрд км. Це забезпечує унікальну точку спостереження, з якої можна виміряти загальну яскравість далекого Всесвіту.
Астрономи вимірюють космічний оптичний фонд, щоб виявити світло, яке може виходити від інших джерел, крім відомих галактик. Але вимірювання “засвічення” Всесвіту надзвичайно складно із Землі або з будь-якої точки внутрішньої Сонячної системи.
Наприкінці минулого літа “Нові горизонти” сканував Всесвіт за допомогою приладу Long Range Reconnaissance Imager, зібравши два десятки окремих полів зображення. Камеру екранували від Сонця основним корпусом космічного корабля, що не давало змоги навіть най тьмянішому світлу безпосередньо потрапляти на прилад, а цільові поля були розташовані далеко від яскравого диска і ядра Чумацького Шляху та прилеглих яскравих зірок.
Після врахування всіх відомих джерел світла, таких як фонові зірки і світло, розсіяне тонкими хмарами пилу в галактиці Чумацький Шлях, астрономи показали, що залишковий рівень видимого світла повністю відповідає інтенсивності випромінювання, генерованого всіма галактиками за останні 12,6 млрд років.
Тепер у нас є гарне уявлення про те, наскільки темним насправді є космос. Результати показують, що переважна більшість видимого світла, яке ми отримуємо від Всесвіту, було створено в галактиках, – говорить Марк Постман, астроном з Наукового інституту космічного телескопа в Балтіморі та співавтор дослідження
#Зонд #Нові #горизонти #показав #наскільки #темний #насправді #космос
Source link