Астрономи отримали дивний радіосигнал з космосу

Лайфхаки

Астрономи отримали дуже дивний сигнал з космосу. Скоріше за все, цей сигнал прийшов від нейтронної зірки, але вчені не впевнені

Астрономи отримали дивний радіосигнал з космосу

Астрономи отримали дивний радіосигнал з космосу Фото: freepik.com

Нейтронні зорі є кінцевим продуктом деяких наднових. Масивні зірки колапсують самі на себе, а потім вибухають, залишаючи після себе щільний об’єкт, який у багатьох випадках обертається дуже швидко, випромінюючи імпульси радіохвиль. Деякі з цих об’єктів обертаються сотні разів на секунду. Але зараз дослідники повідомляють про відкриття радіовипромінюючої нейтронної зорі, яка кидає виклик нашим теоріям — вона занадто повільна.

Нейтронна зоря, про яку йдеться, називається ASKAP J1935+2148. Вона має період 53,8 хвилини з трьома різними станами випромінювання: яскравий імпульс радіохвиль тривалістю від 10 до 50 секунд, слабкий імпульс, у 26 разів слабший, тривалістю 370 мілісекунд, а потім період спокою.

«Це дуже незвично, що кандидат на нейтронну зорю випромінює радіопульсації таким чином. Той факт, що сигнал повторюється в такому неквапливому темпі, є надзвичайним», — говорить провідний автор дослідження доктор Маніша Калеб з Інституту астрономії Сіднейського університету.

Ці два імпульси еволюціонували протягом восьми місяців, і було помічено, що між ними є періоди затишшя. Вчені вважають, що це свідчить про те, що те, що викликає випромінювання, змінюється.

Цікаве по темі: Вчені відкрили унікальну екзопланету: чим особлива

«Інтригує те, як цей об’єкт демонструє три різні стани випромінювання, кожен з яких має властивості, абсолютно відмінні від інших. Радіотелескоп MeerKAT у Південній Африці відіграв вирішальну роль у розрізненні цих станів. Якби сигнали не виходили з однієї і тієї ж точки неба, ми б не повірили, що це один і той самий об’єкт, який виробляє ці різні сигнали», — додав доктор Калеб.

Про нейтронні зірки і радіохвилі потрібно знати дещо дуже важливе: астрономи точно не знають, як вони виробляють радіовипромінювання. Існують теорії, які можуть пояснити частину поведінки або окремі випадки, але такий об’єкт, як цей, є складним завданням.

Можливо, це навіть не нейтронна зоря. Хоча запропоноване пояснення підходить краще, навіть при такій справді унікальній поведінці, у дослідників є альтернативний варіант: білий карлик з винятковим магнітним полем. Білий карлик — це ще один варіант кінця життя для зірок, достатньо великих, щоб стати червоними карликами, але недостатньо великих, щоб стати надновими.

Білий карлик з таким потужним магнітним полем, яке необхідне для створення цього сигналу, ніколи не був знайдений, але він може існувати. Або, можливо, це подвійна система, в якій є ще одна нейтронна зоря або білий карлик. Необхідно провести більше спостережень, і вони, безумовно, захоплюючі, незалежно від того, які нові знання вони принесуть.

«Це може навіть спонукати нас переглянути наші десятиліттями сформовані уявлення про нейтронні зорі або білі карлики: як вони випромінюють радіохвилі і яка їхня популяція в нашій галактиці Чумацький Шлях», — сказав Калеб.

Ознайомтеся з іншими популярними матеріалами:

На супутнику Сатурна може існувати життя — що знайшли вчені

Вчені знайшли планету з рекордно швидкими вітрами

Вчені знайшли на Марсі місце, де могло існувати життя

За матеріалами: IFL Science.


Prompt
#Астрономи #отримали #дивний #радіосигнал #космосу

Source link

Оцініть статтю