10 простих звичок для довголіття

Обласні новини


Існує величезна кількість теорій та припущень стосовно секретів довголіття. Думки вчених єдині в тому, що харчування та фізична активність тісно взаємопов’язані з тривалістю життя. Попри те, що у всіх довгожителів різні умови народження та проживання (соціальні, кліматичні, географічні), вони мають деякі схожі звички, які сприяють не тільки підвищенню тривалості їхнього життя, але й покращенню його якості. Ось деякі з них.

1. Уникайте переїдання

Зв’язок між споживанням калорій і довголіттям нині викликає великий інтерес вчених. Результати клінічних досліджень свідчать про те, що зниження щоденного споживання калорій на 10–50% може збільшити максимальну тривалість життя. Мало того, обмеження калорій може допомогти знизити надмірну масу тіла.

2. Підтримуйте фізичну активність

Помірні тренування підтримують здоров’я серця та кровоносної системи, забезпечують захист від численних хронічних захворювань, які впливають на тіло та розум. Вам не обов’язково робити багато. Всього 15-30 хвилин вправ на день можуть допомогти досягти позитивних результатів, у тому числі продовжити життя.

3. Потурбуйтеся про повноцінний сон

Якісний сон життєво важливий для доброго здоров’я та благополуччя протягом усього життя, і може навіть продовжити його. З часом дефіцит сну може підвищити ризик хронічних проблем зі здоров’ям, що впливають на серце, мозок, легені, імунну систему та інші органи. Рекомендується дорослим спати від семи до дев’яти годин на добу.

4. Їжте багато здорової їжі

Вживання фруктів, овочів, горіхів, насіння, цільного зерна, оливкової олії та бобів може знизити ризик захворювань і сприяти довголіттю. Наприклад, багато досліджень пов’язують раціон, багатий на рослинну їжу, з нижчим ризиком передчасної смерті, а також зі зниженням ризику раку, метаболічного синдрому, захворювань серця, депресії та погіршення роботи мозку. Ці ефекти пояснюються наявністю в рослинній їжі поживних речовин та антиоксидантів, у тому числі поліфенолів, каротиноїдів, фолієвої кислоти та вітаміну С.

5. Обмежте вживання м’яса

Американський учений Ден Бюттнер проаналізував харчування довгожителів і з’ясував, що в їхньому раціоні практично немає наваристих бульйонів. А м’ясо в їхньому меню присутнє переважно у вареному вигляді. Вони вживають багато різної зелені, рибу що допомагає утримувати флору кишечника в ідеальному стані та не розбавляє кислотність шлункового соку.

6. Не паліть та обмежте вживання алкоголю

Куріння скорочує тривалість життя. Нікотин шкодить роботі легень, здоров’ю серця, погіршує стан шкіри, а також збільшує ризик розвитку раку. Якщо ви не палите, не починайте. Якщо ви палите, є багато ефективних способів кинути цю звичку.

Надмірне вживання алкоголю збільшує ризик пошкодження печінки, раку та серйозних нещасних випадків. Це може послабити вашу імунну систему та призвести до депресії.

7. Уникайте хронічного стресу

Тривога та стрес можуть скоротити тривалість життя. Доведено, що жінки, які страждають від стресу чи тривоги, частіше вмирають від хвороб серця, інсульту. Аналогічним чином, ризик передчасної смерті у тривожних або стресових чоловіків вищий, ніж у їх спокійніших колег.

8. Контролюйте хронічні захворювання

Сьогодні багато людей страждають на гіпертонію, високий рівень холестерину, переддіабет. Якщо не контролювати ці стани, вони можуть перерости у серйозні захворювання. Ось чому важливо тримати ситуацію під контролем.

9. Пийте більше рідини

Дослідження, в якому взяли участь понад 11 000 дорослих, показало, що ті, хто п’є достатньо рідини, виглядають більш здоровими, у них рідше розвиваються хронічні захворювання, такі як хвороби серця та легень, і вони живуть довше, ніж ті, хто цього не робить.

10. Розвивайте позитивний настрій

Позитивне мислення може допомогти вам жити довше. Декілька досліджень показали, що оптимізм пов’язаний з нижчим ризиком серцевих захворювань. Це може бути пов’язано з тим, що оптимісти, зазвичай мають більш здорові звички та нижчі показники деяких хронічних захворювань, але навіть при врахуванні цих факторів дослідження показують, що люди, які позитивно дивляться на світ, все одно живуть довше.

Висновок

Ці прості, але ефективні звички створюють основу для тривалого та здорового життя. Почніть з маленьких кроків, впроваджуйте ці звички у своє повсякденне життя та спостерігайте за покращенням вашого самопочуття. Методиками продовження молодості та здоров’я займається антиейджинг медицина, для більш детальної інформації звертайтесь до фахівців у цій сфері. Пам’ятайте: ваше здоров’я у ваших руках!



Source link

Оцініть статтю