Нове лікування стовбуровими клітинами ефективне проти резистентного раку печінки

Uncategorized

Вчені представили новий підхід у лікуванні резистентної гепатоцелюлярної карциноми за допомогою NK-клітинної терапії. На відміну від уже відомої CAR-Т-клітинної терапії новий метод не вимагає персоналізації та тривалої підготовки, а також краще справляється з пухлинами.

Технологію NK-клітинної терапії розробили вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго. NK-клітини, або клітини-кілери, створюють зі стовбурових клітин, а потім модифікують у лабораторії для цілеспрямованої атаки на рак. Як відомо, пухлини зазвичай пригнічують імунні клітини, які намагаються їх атакувати. Це одна з ключових причин, чому деякі методи імунотерапії, такі як CAR T-клітинна терапія, виявилися менш успішними при солідних пухлинах, ніж при раку крові.

У новому підході вчені вирішили відключити рецептор білка TGF-?, який послаблює імунну функцію. Це дало змогу значно посилити протипухлинну активність і подовжити життя гризунам із гепатоцелюлярною карциномою – найпоширенішим типом раку печінки.

Важливо зазначити, що NK-клітинна терапія не вимагає персоналізації, як, наприклад, CAR T-клітинна терапія, що експресує химерний антигенний рецептор (CAR). Завдяки цьому новий підхід більш економічний і потребує меншої підготовки перед введенням в організм людини. Потенційно, такий підхід також можна буде адаптувати для CAR-Т-клітинної терапії.

Автори розраховують, що надалі результати їхнього відкриття проявляться в клінічних випробуваннях багатьох дослідницьких груп незалежно від того, працюють вони над терапією CAR T-клітинами або NK-клітинами, а також незалежно від типу пухлини.

#Нове #лікування #стовбуровими #клітинами #ефективне #проти #резистентного #раку #печінки

Source link

Оцініть статтю