Вчені представили результати клінічного дослідження, згідно з яким розлад аутистичного спектра пов’язаний з явними змінами у складі та функціонуванні широкого спектра кишкових мікроорганізмів. Відкриття пропонує можливості для створення простого і точного тесту на аутизм незалежно від статі, віку та інших факторів.
Точні причини розвитку розладу аутистичного спектра невідомі. Вважається, що аутизм – результат сукупності чинників навколишнього середовища і генетики. У новому дослідженні, про яке пише New Atlas, вчені вирішили детальніше вивчити роль кишкової мікробіоти, оскільки, згідно з великою кількістю нових даних, кишківник безпосередньо пов’язаний з головним мозком.
У дослідженні взяли участь 1627 здорових дітей і пацієнтів з РАС віком від року до 13 років. Науковці проаналізували зразки їхньої мікробіоти, щоб оцінити склад і функції бактерій, вірусів, грибів, археї та інших мікроорганізмів, що населяють кишечник.
Аналіз показав чіткі зміни в мікробіоті у пацієнтів з РАС. Так, у них спостерігалося менше біорізноманіття архей, бактерій і вірусів.
Наприклад, за аутизму зареєстровано виснаження близько 50 штамів бактерій. Крім того, на тлі хвороби відзначено порушення функції генів і метаболічних шляхів.
Отримані дані допомогли вченим вдалося створити тест, який може точно вказати на діагноз за оцінкою панелі з 31 біомаркера. Тест виявився точним для дітей різного віку, статі, місця проживання та інших важливих критеріїв.
“Наші результати пропонують нові можливості для точної діагностики РАС”, – заявили автори. Наразі вони вдосконалюють тест, щоб з’явилася можливість виявляти аутизм на ранній стадії. Сьогодні, за статистикою, РАС діагностують у віці 3-5 років.
#Порушення #мікробіоти #кишечника #виявилося #чітким #індикатором #аутизму
Source link