ключ до зниження запалення та запобігання хворобам

Uncategorized

Щоденні десятихвилинні тренування можуть значно знизити рівень небезпечного запалення в організмі, яке провокує серцево-судинні захворювання, рак, цукровий діабет і нейродегенеративні розлади.

by @freepik

Дослідниця Жаклін А. Вернареллі з Католицького університету Святого Серця (Італія) розповіла виданню Healthnews про дослідження, в якому взяли участь 7 910 дорослих людей. Учасники надали інформацію про свої харчові звички та рівень фізичної активності, пройшли медичне обстеження і здали зразки крові для оцінювання рівнів маркерів запалення в організмі. Науковці виявили, що у піддослідних, які щоденно приділяли близько 10 хвилин помірній активності, рівень запалення був значно нижчим порівняно з тими, хто вів малорухливий спосіб життя.

Зниження рівня запалення підтверджувалося зниженими показниками концентрації C-реактивного білка, IL-1?, IL-6 і TNF-? у крові. Короткочасне запалення є природним процесом активації імунної системи для боротьби з патогенами, такими як віруси та бактерії. Однак хронічне системне запалення низького ступеня активності може провокувати різні неінфекційні захворювання, включаючи депресію, деменцію, серцеві захворювання, рак, цукровий діабет, неалкогольну жирову хворобу печінки та аутоімунні порушення.

Науковці наголошують, що для збереження здоров’я достатньо виконувати щоденні силові вправи або займатися ходьбою чи бігом. Важливою є не стільки інтенсивність, скільки регулярність фізичної активності. Це підкреслює, що навіть невелика кількість фізичних вправ може мати значний терапевтичний ефект на організм, якщо вони виконуються постійно.

Результати дослідження наголошують на важливості щоденної фізичної активності для підтримання здоров’я та зниження ризику розвитку хронічних захворювань. Дослідники закликають людей приділяти хоча б десять хвилин на день для помірної фізичної активності, щоб підтримувати своє тіло у здоровому стані та запобігати запальним процесам.

#ключ #до #зниження #запалення #та #запобігання #хворобам

Source link

Оцініть статтю