Новий генератор використовує дощові краплі для виробництва електрики

Uncategorized

Команда китайських інженерів розробила модель магнітоелектричного генератора, здатного ефективно перетворювати енергію падаючих крапель дощу на електрику, що може бути корисним для районів із підвищеною сезонною вологістю.

Схема роботи нового генератора. Установка чимось нагадує каструлю з неодимовим магнітом і кришкою з водовідштовхувальної магнітної плівки, яка прикріплена до котушки / © Dalian University of Technology, Yonghui Zhang

Енергія води використовується для виробництва електрики вже понад 150 років, починаючи з гідроелектростанцій на річках. Проте з розвитком технологій, деякі фахівці звернули увагу на можливість використання енергії дощу. Китайські інженери під керівництвом Юнхуейя Чжана з Даляньського технологічного університету розробили супергідрофобний магнітоелектричний генератор (MSMEG), здатний генерувати змінний струм з крапель дощу, що падають. Стаття опублікована в журналі ACS Applied Materials & Interfaces.

MSMEG складається з невеликої каструлі з неодимовим магнітом і кришкою з водовідштовхувальної магнітної плівки, прикріпленої до котушки. Коли краплі дощу падають на плівку, вона деформується, переміщаючи котушку відносно магніту всередині каструлі, що створює електричний заряд. Під час експериментів, де краплі дощу падали з висоти 50 сантиметрів, генератор виробляв струм на рівні 13 міліампер і зміг зарядити невеликий конденсатор за 200 секунд, що дозволило живити світлодіоди та вентилятори.

Гідрофобна поверхня плівки швидко відштовхувала краплі дощу, дозволяючи генератору працювати навіть під сильним дощем. Чжан і його команда впевнені, що їхній прилад може бути корисним для невеликих господарств у регіонах з високою вологістю. Однак деякі фахівці, зокрема британський інженер Девід Стоун, скептично ставляться до практичності такого пристрою.

Стоун зазначає, що енергія дощу вже використовується в гідроелектростанціях, де краплі дощу, потрапляючи в річки, можуть генерувати значно більше енергії. Він вважає, що для невеликих масштабів виробництва енергії більш ефективними є сонячні панелі та вітрогенератори, а пристрій команди Чжана може залишитися лише лабораторним експериментом.

#Новий #генератор #використовує #дощові #краплі #для #виробництва #електрики

Source link

Оцініть статтю