Як підготуватися до вступу на медичну спеціальність?

підготовки абітурієнтів до ЗНО/НМТ Лайфхаки

Якщо одинадцятикласник планує складати національний мультипредметний тест для вступу на медичні спеціальності, такі як стоматологія, педіатрія, медична психологія, промислова фармація та інші, йому слід ретельно підготуватися. В майбутньому він нестиме відповідальність за здоров’я, а іноді й за життя своїх пацієнтів. Для ефективної підготовки варто обрати надійний центр підготовки абітурієнтів до ЗНО/НМТ. Основною перевагою таких курсів є можливість вивчати всі необхідні предмети для вступу комплексно. Для того, щоб отримати право на здобуття вищої медичної освіти, необхідно скласти наступні предмети:

  • українську мову;
  • історію України;
  • математику;
  • варіативний четвертий предмет – це може бути фізика, хімія або біологія.

Прохідний бал для абітурієнтів медичних закладів вищої освіти зазвичай вищий, ніж для вступників до закладів інших напрямків. У середньому, у 2024 році мінімальний прохідний бал становив 150, однак для вступу на бюджет цей показник має бути значно вищим.

Особливості підготовки до НМТ для майбутніх медиків: як правильно почати та на що звернути увагу?

Підготовка до ЗНО 2025 для майбутніх медиків повинна починатися не пізніше середини навчального року, а для учнів, які не брали участі в олімпіадах чи не вивчали потрібні предмети на поглибленому рівні, – ще раніше.

Важливо знати, що з кожної дисципліни, яку потрібно скласти, необхідно отримати як мінімум прохідний бал. Навіть якщо усі предмети зі списку здано на високому рівні, але з одним вийшла невдача, шансу на вступ у ЗВО не буде. Також серед абітурієнтів на медичну спеціальність конкуренція завжди висока, зокрема, у престижні університети та академії. Тому чим кращі результати, тим більше можливостей.

При виборі курсів підготовки до НМТ варто звертати увагу на репутацію навчального центру, а також досвід і кваліфікацію викладачів. Навчання на курсах вимагає більшої дисципліни, але це компенсується актуальною програмою та впевненістю у результатах. Оскільки доведеться складати кілька предметів, навчання в одному підготовчому центрі є набагато зручнішим, ніж пошук різних репетиторів і підлаштування під їхній графік. Ще один плюс – доступніша вартість занять у невеликих групах порівняно з індивідуальними уроками.

Критерії вибору навчального закладу, на які слід орієнтуватися

У кожного абітурієнта свої пріоритети, тому й критеріїв чимало. До головних належать:

  • Наявність у ЗВО тих спеціальностей, які цікавлять.
  • Кількість бюджетних місць.
  • Прохідні бали за обраною спеціальністю.
  • Вартість навчання, якщо розглядається вступ на контракт.
  • Надання гуртожитку для студентів з інших міст, й умови проживання в ньому.

Щодо першого пункту, його доцільно обміркувати детальніше. У медичних закладах вищої освіти після здобуття рівня магістра наступний етап – інтернатура, під час якої отримується кваліфікація лікаря обраного фаху. Буває, що на початку навчання на магістратурі студент бажає стати педіатром, але під кінець приймає рішення на користь професії алерголога. Тобто, до інтернатури є вибір, й змога якнайкраще реалізувати свій потенціал як медика.

Також для декого можуть мати значення й додаткові можливості, що пропонуються закладом – міжнародні стажування, визнання диплома в інших країнах, позанавчальна діяльність, наприклад, волонтерство.

Оцініть статтю