Динозавр із Китаю з?їв двох ссавців і скам?янів з ними

Uncategorized

Палеонтологи виявили два нових види динозаврів у Китаї, один з яких демонструє прямі докази полювання на ссавців, що значно розширює наше розуміння екосистем мезозойської ери.

Один вид мав сильні щелепи і шию, пристосовані для ефективного полювання на ссавців. National Science Review

У регіоні Лін’юань провінції Ляонін вчені зробили революційне відкриття. Два нових види пернатих тероподів доповнили палеонтологічний літопис. Вони мешкали в Джехольській біоті 125 мільйонів років тому. Надзвичайно добре збережені зразки містять повні скелети та вміст шлунку.

Національний історичний музей Китаю опублікував детальне дослідження цих знахідок. Види отримали назви Sinosauropteryx lingyuanensis і Huadanosaurus sinensis. Обидва належать до родини целурозаврових тероподів. Вони були компактними хижаками Юрського та Крейдяного періодів.

Унікальні Особливості та Хижацька Поведінка

Huadanosaurus sinensis представляє новий рід і вид динозаврів. У його скам’янілостях знайдено рештки двох ссавців. Перший – повний скелет евтриконодонта, другий – фрагменти евтеріана, схожого на сучасних гризунів.

“Хуаданозавр мав міцні щелепи і потужні м’язи шиї, що свідчить про те, що він міг швидко вбивати здобич за допомогою сильного укусу, що дозволяло йому ефективно полювати на ссавців”, – пояснює Цюй Руй з Музею природної історії Китаю.

Sinosauropteryx lingyuanensis відрізняється кількома анатомічними особливостями. Серед них велика овальна увігнутість між очною ямкою і верхньою щелепою. Також присутня велика слізна заглибина та U-подібне роздвоєння зубного ряду.

“Наш аналіз 504 видів теропод показує, що синозавроптеригіди Джехола утворюють унікальну гілку в основі коелурозаврів”, – зазначає Ван Сяолінь з Китайської академії наук.

Геологічні Зміни та Біорізноманіття

Тектонічні зрушення суттєво вплинули на еволюцію цих динозаврів. Руйнування Північно-Китайського кратону створило ізольовані рифтові басейни. Це посилило конкуренцію між видами та спричинило диверсифікацію.

“У більшості мезозойських екосистем одна лінія динозаврів займала одну нішу. Але тут, в Ляоніні, синозавроптеригіди розвинули три стратегії полювання”, – розповідає Чжоу Чжунхе, дослідник IVPP.

Така екстраординарна різноманітність відрізняє регіон від інших екосистем динозаврів. Адаптація до нових умов змусила види розвинути різні стратегії виживання. Конкуренція за ресурси стала рушійною силою еволюції.

Завдяки цим відкриттям науковці отримали безпрецедентний погляд на харчові ланцюги крейдяного періоду. Вони підтвердили, що ссавці були важливою частиною раціону деяких динозаврів. Це проливає світло на складні взаємодії в стародавніх екосистемах наших 125 мільйонів років тому.

#Динозавр #із #Китаю #зїв #двох #ссавців #скамянів #ними

Source link

Оцініть статтю