У чаші з черепа могли подавати шоколад на банкетах Оксфорда

Uncategorized

Нова книга професора Дена Хікса розкриває шокуючі деталі використання чаші, виготовленої з людського черепа, в офіційних церемоніях Вустерського коледжу Оксфордського університету та висвітлює темну історію колоніального розграбування людських останків.

by @freepik

Жахлива традиція британської еліти

Протягом десятиліть оксфордські академіки використовували “сувенір” з черепа людини для офіційних обідів. Чаша, виготовлена з розпиляного черепа, була оздоблена срібним обідком та підставкою. Її використання продовжувалось до 2015 року в загальній кімнаті старшокурсників. Після витоку вина посудину почали використовувати для подачі шоколаду.

Професор Ден Хікс, куратор світової археології в Музеї Пітт Ріверс, досліджував цю “ганебну історію черепа”. “Дегуманізація та знищення ідентичностей були частиною насильства”, – стверджує він, підкреслюючи систематичне стирання історії жертв колоніалізму. Занепокоєння студентів та гостей нарешті припинило цю традицію.

Сліди колоніального насильства

Вуглецевий аналіз показав вік черепа близько 225 років, вказуючи на його Карибське походження. Розмір свідчить, що він міг належати поневоленій жінці. Натомість британські власники добре задокументовані: чашу подарував Джордж Пітт-Ріверс у 1946 році.

Донор був прихильником євгеніки та фашизму, інтернованим під час Другої світової війни. Його дід придбав чашу на аукціоні Sotheby’s у 1884 році. Срібні клейма датують виріб 1838 роком – роком коронації королеви Вікторії.

Реакція суспільства та наслідки

Депутат Белл Рібейро-Адді висловила обурення: “Огидно думати про оксфордських донів, які сидять у цьому бастіоні привілеїв, що сам збагатився за рахунок доходів від багатовікового колоніального насильства і видобутку, і п’ють напій з людського черепа”. Коледж вирішив зберігати чашу в архіві “у шанобливій манері”.

Представник Вустерського коледжу підтвердив: “Після 2011 року використання було суворо обмежено, а 10 років тому посудину було повністю вилучено”. Книга Хікса також розкриває інші випадки колекціонування людських останків вікторіанцями. Серед них – череп зулуського командира, викопаний лордом Гренфеллом.

Дослідження піднімає важливі питання про колоніальну спадщину британських елітних установ. Воно демонструє, як расизм та культурна вищість виправдовували найжахливіші форми дегуманізації. Історія чаші стала символом необхідності переосмислення колоніального минулого Британії.

#чаші #черепа #могли #подавати #шоколад #на #банкетах #Оксфорда

Source link

Оцініть статтю